Fotografie
Jaroslav okomentoval Chlapský tatará...
před 7 hod
Fotografie
Jaroslav okomentoval Vykradl auto ry...
před 7 hod
Fotografie
Josef přidal úlovek Jelec jesen...
před 20 hod
Fotografie
Jakub přidal úlovek Kapr obecný...
před 23 hod
Fotografie
steinerová založil otázku rychlá nebankov...
včera

VIDEO: Žralok zaútočil na kajak havajského rybáře, vše zachytila GoPro kamera

Marek iRybářství 17. května 2023 0 komentářů
žralok

repro: Youtube

Video

V pátek 12. května rybařil Scott Haraguchi na svém kajaku poblíž havajského ostrova Oahu. Zničehonic se z hlubin vyřítil obrovský žralok tygří a zaútočil na loď. Celý incident zachytila GoPro kamera na palubě lodi. Jak útok žraloka dopadl?

text: Marek Kožušník

Na záběrech kamery můžeme vidět, že Scott Haraguchi měl ještě několik sekund před útokem nohu ve vodě přesně v místě, kde se žralok vynořil z vody.

REKLAMA

„Seběhlo se to hrozně rychle. Ani jsem si neuvědomil, že jsem z vody stihl vytáhnout levou nohu, kterou jsem pak žraloka odtlačil,“ uvedl rybář. Útok podle něj přišel tak náhle, že se nestihl připravit. Slyšel jen zvuk podobný tomu, jaký vydávají při rychlé plavně lodi bez motoru. V první chvíli si dokonce myslel, že jde o želvu.

Proč vlastně žralok na loď zaútočil? „Myslím, že předtím zranil tuleně, pro kterého se pak vrátil a spletl si ho s mým člunem,“ vysvětlil Haraguchi.

REKLAMA

Scott Haraguchi přežil incident sice otřesený, ale bez fyzického zranění. „Uvědomuji si, že náš čas na Zemi je krátký. Využijme ho na maximum, buďme milí k ostatním lidem,“ poznamenal rybář. Video, které Scott Haraguchi zveřejnil na sociálních sítích, má za necelý týden 1,2 milionu zhlédnutí. O hrozivém zážitku informoval portál New York Post.  

REKLAMA
REKLAMA
Líbil se vám článek?

Pošlete ho dál svým přátelům

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Diskuze k článku (0)

Novinky z iRybářství na váš e-mail

Články, videa, recepty a další novinky na váš e-mail. Mějte přehled