Fotografie
steinerová založil otázku rychlá nebankov...
před 2 hod
Fotografie
kolnikradovan8@gmail.com založil otázku Legitimní nabíd...
před 8 hod
Fotografie
Jakub přidal úlovek Kapr obecný...
před 11 hod
Fotografie
steinerová založil otázku rychlá nebankov...
před 24 hod

Všichni se mýlili! Zákaz vycházení se na rybáře nevztahuje

strunc 28. října 2020 10 komentářů

Novinky

Od pondělního odpoledne, kdy vláda vydala nová nařízení, se diskutuje, jestli platí i pro rybáře. Většina lidí se domnívala, že na ryby sice rybáři mohou, ale pouze od 5:00 do 21:00. Vyjádření Ministerstva zemědělství všechny překvapilo. Zákaz vycházení se na rybáře nevztahuje!

Text: David Štrunc, foto: Pixabay

Dnes 28. října obdržel Český rybářský svaz stanovisko Ministerstva zemědělství, které upřesňuje nařízení vlády platná od dnešního večera.

REKLAMA

Ač se většina rybářského světa domnívala, že zákaz vycházení mezi 21:00 a 5:00 se týká i rybářů, není tomu tak. Pokud vykonáváte rybářské právo, můžete u vody zůstat a lovit do konce povolené denní doby lovu.

Stanovisko Ministerstva zemědělství k textu Usnesení vlády České republiky ze dne 26. října 2020 č. 1102 a č. 1103 o přijetí krizového opatření pro podnikatelské nebo jiné obdobné činnosti ve vztahu k výkonu práva rybářství a myslivosti:

REKLAMA

S ohledem na četné dotazy na dopady Usnesení vlády České republiky ze dne 26. října 2020 č. 1102 a č. 1103 o přijetí krizového opatření do oblasti myslivosti a rybářství Ministerstvo zemědělství v návaznosti na tiskovou konferenci po jednání vlády sděluje, že výkony práva rybářství a myslivosti jsou i nadále považovány za „ podnikatelské a jiné obdobné činnosti“ podle bodu I. odst. 1 a bodu II. odst. 1. výše uvedeného usnesení vlády o přijetí krizového opatření č. 1102 a zákaz volného pohybu osob na území celé České republiky v době od 21:00 hod. do 04:59 hod. s účinností ode dne 28. října od 00:00 hod. do dne 3. listopadu 2020 do 23:59 hod. se na ně nevztahuje.

V případě jakýchkoli změn vás budeme opět informovat.

REKLAMA
REKLAMA
Líbil se vám článek?

Pošlete ho dál svým přátelům

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Diskuze k článku (10)

  1. A může se bivakovat a u vody zůstat

    1. To je Teda název článku.. Chcete tím rybáře desinformovat? Ano, sice píšete, že můžou být venku v době povolení denní doby lovu, ale to je od 6 do 22, takže o 1 hodinu déle. Takže bivakovani atd je ZAKÁZÁNO.

    2. Asi ten nerybar má strach o rybáře.Aby jsme nechytli crondu 21.Budem muset chytat na počítači ty vertikální.

  2. Když je zákaz vychazeni tak máš zůstat doma chápete

  3. Dobrý den… V úplném znění ustanovení výjimky pro rybolov a myslivost se o době lovu jako takové nepíše… Jasně černé na bílém uvolnění zní, že se zákaz nočního vycházení na rybáře a myslivce nevztahuje… Každý Čech si to vyloží po svém, že?

    1. Ano,ale výjimka se vztahuje na výkon rybářského práva , které mimo povolenou dobu lovu na svazovkach nelze vykonávat.

  4. A spaní v bivaku za výkon rybářského práva určitě nelze považovat.

Novinky z iRybářství na váš e-mail

Články, videa, recepty a další novinky na váš e-mail. Mějte přehled