Od pondělního odpoledne, kdy vláda vydala nová nařízení, se diskutuje, jestli platí i pro rybáře. Většina lidí se domnívala, že na ryby sice rybáři mohou, ale pouze od 5:00 do 21:00. Vyjádření Ministerstva zemědělství všechny překvapilo. Zákaz vycházení se na rybáře nevztahuje!

Text: David Štrunc, foto: Pixabay

Dnes 28. října obdržel Český rybářský svaz stanovisko Ministerstva zemědělství, které upřesňuje nařízení vlády platná od dnešního večera.

Ač se většina rybářského světa domnívala, že zákaz vycházení mezi 21:00 a 5:00 se týká i rybářů, není tomu tak. Pokud vykonáváte rybářské právo, můžete u vody zůstat a lovit do konce povolené denní doby lovu.

Stanovisko Ministerstva zemědělství k textu Usnesení vlády České republiky ze dne 26. října 2020 č. 1102 a č. 1103 o přijetí krizového opatření pro podnikatelské nebo jiné obdobné činnosti ve vztahu k výkonu práva rybářství a myslivosti:

S ohledem na četné dotazy na dopady Usnesení vlády České republiky ze dne 26. října 2020 č. 1102 a č. 1103 o přijetí krizového opatření do oblasti myslivosti a rybářství Ministerstvo zemědělství v návaznosti na tiskovou konferenci po jednání vlády sděluje, že výkony práva rybářství a myslivosti jsou i nadále považovány za „ podnikatelské a jiné obdobné činnosti“ podle bodu I. odst. 1 a bodu II. odst. 1. výše uvedeného usnesení vlády o přijetí krizového opatření č. 1102 a zákaz volného pohybu osob na území celé České republiky v době od 21:00 hod. do 04:59 hod. s účinností ode dne 28. října od 00:00 hod. do dne 3. listopadu 2020 do 23:59 hod. se na ně nevztahuje.

V případě jakýchkoli změn vás budeme opět informovat.

Komentáře (9)

    • To je Teda název článku.. Chcete tím rybáře desinformovat? Ano, sice píšete, že můžou být venku v době povolení denní doby lovu, ale to je od 6 do 22, takže o 1 hodinu déle. Takže bivakovani atd je ZAKÁZÁNO.

  1. Dobrý den… V úplném znění ustanovení výjimky pro rybolov a myslivost se o době lovu jako takové nepíše… Jasně černé na bílém uvolnění zní, že se zákaz nočního vycházení na rybáře a myslivce nevztahuje… Každý Čech si to vyloží po svém, že?

    • Ano,ale výjimka se vztahuje na výkon rybářského práva , které mimo povolenou dobu lovu na svazovkach nelze vykonávat.

  2. Bivakovat u vody nemůžeme škoda. Ale někdo zapomněl že jsou revíry 24 hod a tam si bivak jako přístřešek postavit můžu abych nezmokl atd. Ale spát asi jen přes den a bez nahozených prutů. To si myslím já. Ale pojedu si stejně odpočinout k vodě jen v sobotu a to přes den..

  3. No vykonávat rybářské právo do 22 hodiny je sice možné, zůstává zde ovšem otázka, jestli vám policie uzná návrat domů. Po logické stránce je to samozřejmost, ale mluví se jen o výkonu rybářského práva, což cesta z ryb domů už není……

  4. Ať už se dou vys………….. prostě pojedu na ryby a hotovo tam mě nic nehrozí žádnej vyrus sem tam sám a mám svatej klid vod všech 👍👍👍🐟🐟🐟

Napsat komentář