Kapitální úlovek vylovený z Dunaje ve Štúrově se zapíše do rybářské kroniky Kornela Vargy zlatým písmem. O to víc, že metrákového sumce vytáhl z vody přímo před domem, kde bydlí.

text: Marek Kožušník

„Myslím, že větší rybu už nechytím,“ říká šťastný rybář. Míry obrovského sumce si zapamatuje do konce života, větší rybu totiž nechytil ani v zahraničí: 244 cm a 99,45 kg.

sumec
foto: TV Markíza

„Šli jsme původně na candáty, takže bylo obrovské štěstí, že se mi ho na tohle vybavení povedlo vytáhnout,“ usmívá se Kornel Varga.

„Není to běžné, určitě je to rarita, až jsem byl překvapený, že se mu to vůbec podařilo, pomáhali mu čtyři chlapi,“ komentoval úlovek pro TV Markíza rybářův kamarád a soused Norbert Schöny.

váha
foto: TV Markíza

Kornel Varga bojoval s obrovskou rybou více než hodinu. Až potom zjistil, co vlastně chytil. „Chytit takového sumce vyžaduje velký kus umění a dlouholeté zkušenosti. Obětoval tomu hodně, takže mu to z celého srdce přeji,“ říká Norbert Schöny.

„Manžel se rybaření věnuje opravdu hodně. Já mu to dovolím, dopřeji mu to. Ať si to užívá. Jsem na něho hrdá,“ usmívá se Kornelova manželka Andrea Ujváryová.

sumec
foto: TV Markíza

Vydařený den měl i sumec. „Takový kapitální úlovek potřebuje žít dál. Musí mít přes čtyřicet let, jako já. Tak ať žije dál,“ dodal Kornel Varga, když obrovského sumce pouštěl zpět do řeky.

Komentáře (2)

Napsat komentář