Máme tady opět leden a začínáme od začátku… Jestlipak si ještě vzpomínáte na první příspěvek mého deníku? Byl o tom, jak to všechno začalo, jak jsme se učili rybařit, kolik legrace jsme si užili, když jsme se doma učili nahazovat. Byl i o tom, že se s rybářem doma rozhodně nudit nebudete a že docela dobře vyzkoumáte, co mu koupit pod stromeček.

Text: Hana Svatušková, foto: pixabay

Spousta přátel mi říká, že některé mé příspěvky jsou vyloženě na pobavení, v některých se vidí a některé jsou smutné, i když poučné. Stejně jako život sám. Dlouho jsem se rozmýšlela, zda mám v psaní pro Rybářství pokračovat, zda už není těch obyčejných příběhů o jedné rodině a jejích přátelích dost…

Jenže jedna návštěva u jednoho z kamarádů mě přesvědčila, že stojí za to se podělit o své zážitky i o zážitky druhých. Při této návštěvě se v mé hlavě zrodily hned dva příspěvky.

Jaká byla sezona?

Už jste bilancovali? Za sebe a mé nejbližší bych řekla, že poslední sezona byla mnohem lepší než ty předchozí. Spokojeni byli i naši kamarádi. Manžel má dodnes schované fotky a zprávy od přátel, kteří nadšeně posílali ukázky svých úlovků a chlubili se pěknými rybami. Zdá se, že se loni mimořádně dařilo při lovu dravců, ale zahanbit se nedali ani kapři. Nevím, čím to bylo, ale loňský podzim byl pro rybáře přívětivý.

Zarybňovalo se

Mít co chytat – to je pro rybáře otázka přímo kardinální. A motivující skutečnost. V našich vodách ryby jsou, ne, že nejsou, i když obsádky tak často decimují kormoráni i další predátoři. Od dobrých zpráv se také odvíjejí nové plány…

Už nyní přesně vím, kam budeme chodit na candáty, kde berou nejlépe štiky a kam se pojede na každoroční rybářskou výpravu. Všichni naši přátelé rybáři jsou plni nadšení a elánu a tak to má být… Smutný a ubrblaný rybář je sám proti sobě. Co pak ze života a ze svého koníčka má?

V novém roce vám přeji mnoho zdraví a úspěchů. Spoustu krásných úlovků a mnoho pohody pro veselejší život. A také vám přeji dobré přátele a kamarády. A redakci pak vinšuji mnoho nápadů, elánu a spoustu autorů, kteří časopis obohatí o nové myšlenky, pohledy a nápady.

Napsat komentář