Fotografie
Josef přidal úlovek Kapr obecný...
před 13 hod
Fotografie
Jakub přidal úlovek Kapr obecný...
před 13 hod
Fotografie
KLAPSIOVÁ založil otázku rychlá a legiti...
včera
Fotografie
Karel přidal úlovek Cejn velký...
včera
Fotografie
Jakub přidal úlovek Kapr obecný...
včera

Za velkými kapry do Chorvatska (2)

strunc 3. listopadu 2019 0 komentářů

Šupiny

Text: Aligátor, foto: AK

Návrat

V letních měsících jsem dostal nabídku od kluků z Rybiny, jestli bych s nimi na podzim opět nejel na Zajarki. Protože jsem věděl, že mi jezero větší rybu dluží, neváhal jsem.

V polovině října jsme ve třech (já, Leon a Filip) opět vyrazili. Už po cestě Leon dostával telefonicky informace, že jezero je hodně obsazené, což nás zrovna netěšilo, to dá rozum.

REKLAMA

Navíc to byla pravda! Jezero jsme objeli dvakrát, pár volných flíčku jsme sice objevili, ale moc se nám nezdály. Nakonec padlo rozhodnutí, že půjdeme kousek od rohu k ostrovu, na flek mezi místy, kde jsem v létě chytal s bratrem.

Obava z vázek byla nakonec zbytečná. Hned pár hodin po příjezdu zdolal Leon krásného lysce o hmotnosti 15 kg a navečer i Filip kapra podobných rozměrů. Já jsem si musel na záběr počkat až do druhého dne, ale opět jsem měl kapra kolem 13 kg.

REKLAMA

Celkem jsme za tři dny ulovili 16 kaprů, Leon chytil malou „dvacku“, ale jinak se hmotnost ryb pohybovala od 10 do 15 kg. Říká se, že je lepší nějaká ryba než žádná, ale já už při odjezdu spřádal plány na další výpravu. Tohle jezero mi prostě musí jeden ze svých pokladů na háček pověsit!

REKLAMA
REKLAMA
Líbil se vám článek?

Pošlete ho dál svým přátelům

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Diskuze k článku (0)

Novinky z iRybářství na váš e-mail

Články, videa, recepty a další novinky na váš e-mail. Mějte přehled