Fotografie
Vojtech přidal úlovek Pstruh duhový...
před 4 hod
Fotografie
Antonín přidal úlovek Kapr obecný...
před 4 hod
Fotografie
Jaroslav okomentoval „Rybář“ házel u...
včera
Fotografie
Radek okomentoval „Rybář“ házel u...
včera
Fotografie
Radek okomentoval Zahájení pstruh...
včera

Zachránili život rybáři, teď dostali medaili

Marek iRybářství 2. února 2024 0 komentářů
medaile

foto: Policie ČR

Novinky +2 další fotky

V polovině loňského října byla paní Kohoutová se svou rodinou u řeky Lužnice nedaleko obce Senožaty. Najednou si všimli, že do řeky spadl muž, který na druhém břehu chytal ryby.

text: Marek Kožušník

„Paní Kohoutová a její šestnáctiletý syn pohotově zareagovali a skočili do vody. Přestože byl poměrně silný proud a vysoký stav hladiny řeky, přeplavali na druhou stranu. Po překonání řeky se paní Kohutová ponořila a tonoucího zachytila. Spolu se synem ho vytáhli na břeh. Mezitím její manžel s dcerou zavolali zdravotnickou záchrannou službu,“ popisuje na stránkách Policie ČR mluvčí Lenka Pokorná.

REKLAMA

Jejich úsilí bylo po zásluze odměněno. Včera předal ředitel Územního odboru Tábor plk. Jiří Štecher čestné medaile Krajského ředitelství policie Jihočeského kraje paní Petře Kohoutové a jejímu synovi Danielu Kohoutovi z Tábora. „Oba dva prokázali mimořádnou statečnost, když s nasazením vlastních životů zachránili muže, který měl náhlé zdravotní problémy a po pádu do řeky začal tonout. Za tento obdivuhodný čin jim patří ocenění a velké poděkování,“ uvedla policejní mluvčí.

REKLAMA
REKLAMA
Líbil se vám článek?

Pošlete ho dál svým přátelům

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Diskuze k článku (0)

Novinky z iRybářství na váš e-mail

Články, videa, recepty a další novinky na váš e-mail. Mějte přehled