Fotografie
Vojtech přidal úlovek Pstruh obecný...
před 22 hod
Fotografie
Vojtech přidal úlovek Kapr obecný...
před 22 hod
Fotografie
Michal přidal úlovek Amur bílý...
před 23 hod
Fotografie
Michal přidal úlovek Amur bílý...
před 23 hod
Fotografie
Michal přidal úlovek Amur bílý...
před 23 hod

Zářijové Rybářství: Výpravy juniorů za rybami

Marek iRybářství 30. srpna 2021 0 komentářů
štika

Tadeáš Šindelek a jeho štika. Foto: Tadeáš Šindelek

Šupiny

Podle množství fotografií úlovků, které nám mladí rybáři posílají do redakce, je jasné, že se o budoucnost české rybařiny rozhodně bát nemusíme. Nabízíme krátkou ochutnávku, o ostatních dětských rybářích a jejich úlovcích si můžete přečíst v novém čísle časopisu Rybářství, které se v nejbližších dnech objeví na pultech.

text: redakce

Zuzana Šindelková (11 let):

„Můj první rybářský rok začal nadšením z povolenky a rybářského lístku. Každý den jsme byli na rybách. Čekání na první úlovek po pár dnech skončilo. Tahala jsem svého prvního kapra o délce 48 cm a jako správná rybářka jsem ho pustila. Myslela jsem si, že to pak bude brát, ale opak byl pravdou. Tolik marných pokusů a nic! A tak jsem si dala s chytáním na chvíli pauzu. Po nějaké době jsem se zase rozhodla jít na ryby a udělala jsem dobře.  Ulovila jsem dva kapry.

REKLAMA

kapr obecný
foto: Zuzana Šindelková

Po mých začátečnických úspěších jsem chtěla zkusit chytit něco jiného, tak jsme s taťkou zašli na úhoře. Bylo to super, moji první úhoři měřili 70 a 69 cm a pak jsem chytila ještě další menší, které jsem pustila.

úhoř
foto: Zuzana Šindelková

Léto končilo a my se vydali na kapry. Nahodila jsem a čekala. Až po dlouhé době přišel záběr, myslela jsem, že už tam ryba není, ale u břehu začala bojovat. Byl to amur dlouhý 55 cm. Po takovém boji jsem ho jako správný sportovní lovec pustila (ryby fakt nejím).

REKLAMA

amur bílý
foto: Zuzana Šindelková

Potom jsem ještě chytla pár kaprů a cejnů. Začala zima a už se mi opravdu na ryby nechtělo. I po tolika záběrech mě pořád nejvíce baví chytat oukleje a plotice. Rok 2020 byl super, na začínající rybářku se mi podařilo ulovit celkem dost ryb.“

Tadeáš Šindelek (7 let):

„Jmenuji se Tadeáš a chytám ryby první rok. Strávil jsem hodně času na rybách. Tohle je část mých úlovků: kapři, úhoři, 2 candáti, 4 štiky a jedna rukavice.

Povím vám o mé vánoční štice. Blížily se Vánoce a já s taťkou rybařili na přívlač. Byli jsme tam chvíli a mně přišel záběr. Byla to štika. Bojovala hodně, ale nakonec se vypla. Byl jsem z toho smutný. Ale štěstí se na mě usmálo a chytil jsem další dvě pěkné štiky.“

Podobným úlovkům se v časopise Rybářství pravidelně věnujeme v rubrice DĚTI A MLÁDEŽ. Pokud nám na e-mail predplatne@rybar-sro.cz zašlete fotky svých úlovků a příběhy, jak jste je chytli, po zveřejnění od nás navíc dostanete rybářský dárek.

Nové číslo časopisu Rybářství je v prodeji od začátku září.

Objednat si ho od 1. září můžete také v našem e-shopu.

Pokud ještě nemáte předplatné časopisu Rybářství, můžete si ho zařídit zde.

REKLAMA
REKLAMA
Líbil se vám článek?

Pošlete ho dál svým přátelům

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Diskuze k článku (0)

Novinky z iRybářství na váš e-mail

Články, videa, recepty a další novinky na váš e-mail. Mějte přehled