Fotografie
Ladislav okomentoval Na jaké pruty a...
předevčírem
Fotografie
Ladislav okomentoval Stojan...
předevčírem
Fotografie
Ladislav okomentoval Prut...
předevčírem
Fotografie
Ladislav okomentoval Vtip nevtip...
předevčírem
Fotografie
Ladislav okomentoval Rybář...
předevčírem

Zatím neznámý viník chtěl ušetřit a otrávil oblíbenou nádrž. Nepřežila skoro žádná ryba…

Marek iRybářství 15. května 2023 0 komentářů
úhyn

foto: Severočeský územní svaz

Novinky

Na konci dubna došlo k velkému úhynu ryb v nádrži Velká Černoc (06441088, MO ČRS Žatec). Vodu pravděpodobně otrávily vyvezené fekálie na okolní pole, případ vyšetřuje policie. Je možné, že v nádrži, která je oblíbeným revírem, uhynula naprostá většina ryb.

text: Marek Kožušník

Rybáři zde sebrali už několik metráků uhynulých ryb. „Zatím zhruba 600–700 kg, ale dle kolegů z MO Žatec jich ještě leží velké množství na dně. Vyplouvají na hladinu s ohledem na teplé počasí. Na revíru až do odvolání platí zákaz rybolovu,“ říká pro iRybářství Jan Skalský, mluvčí Severočeského územního svazu.

REKLAMA

Věc podle Skalského nadále řeší orgány státní správy včetně Policie ČR s podezřením na fekální hmoty. „Někdo vyvezl fekálie na louky u přítoku nádrže. A odtud se pravděpodobně dostaly do nádrže Velká Černoc. Tak to dopadá, když chce někdo ušetřit za likvidaci fekálního odpadu,“ vysvětlil Skalský.

Velká Černoc
foto: Severočeský územní svaz

„Jisté úhyny jsme nyní na jaře zaznamenali i na několika dalších nádržích, kde se ovšem jednalo s ohledem na obsádku pouze o relativně malé množství. Zdá se, že úhyn na nádrži Velká Černoc je téměř totální,“ dodává mluvčí.

REKLAMA

„Na tak malou vodu tam vždy byly krásné ryby. Kvůli závodům se vždy i ryby nasazovaly, takže tam bylo ryb vždy dost. Hodně smutné,“ povzdechl si v debatě na webu severočeských rybářů jeden z uživatelů.

úhyn ryb
foto: Severočeský územní svaz

„Ano, závody se tam pravidelně konaly, ryby tam samozřejmě územní svaz v dostatečném množství distribuoval. Letos tam ovšem bylo nutné závody s ohledem na situaci zrušit,“ potvrdil Skalský.

Čeká se na výsledky rozborů vody. „Budou nejdříve na konci příštího týdne,“ sdělila v pátek 12. května policejní mluvčí Ilona Gazdošová.

úhyn ryb
foto: Severočeský územní svaz

„Uvidíme, co přinese další období. Lze pouze odhadovat, kdy bude revír znovu zarybněn a obnoven zde rybolov. Osobně odhaduji podzim,“ uzavírá Jan Skalský.

REKLAMA
REKLAMA
Líbil se vám článek?

Pošlete ho dál svým přátelům

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Diskuze k článku (0)

Novinky z iRybářství na váš e-mail

Články, videa, recepty a další novinky na váš e-mail. Mějte přehled