Fotografie
Jiří přidal úlovek Kapr obecný...
včera
Fotografie
Jakub přidal úlovek Kapr obecný...
včera
Fotografie
Josef přidal úlovek Jelec jesen...
včera
Fotografie
Josef okomentoval Poznejte ho a u...
včera
Fotografie
Josef okomentoval Nevšední gumové...
včera

Ze zasedání Republikové rady ČRS (prosinec 2022)

Marek iRybářství 16. prosince 2022 0 komentářů
črs

foto: ČRS

ČRS a MRS

Republiková rada Českého rybářského svazu (ČRS) se sešla 8. prosince 2022 na pravidelném zasedání. Klíčovými tématy byly rozpočet Republikové rady ČRS na rok 2023, statut celosvazového rybolovu, jmenování státních trenérů a dále projednání aktuálních oblastí k Rybářskému informačnímu systému (RIS).

text: Lukáš Mareš, tiskový mluvčí Českého rybářského svazu,

Republiková rada ČRS schválila návrh rozpočtu na rok 2023. Předseda ekonomické komise Republikové rady ČRS Ing. Karel Koranda a vedoucí ekonomického oddělení sekretariátu Republikové rady ČRS Ing. Radka Bauerová podali k předloženému rozpočtu podrobný komentář.

REKLAMA

Rozpočet na rok 2023 je sestaven jako vyrovnaný, kdy se při sestavování nákladových a výnosových položek rozpočtu vycházelo především z rozpočtu na rok 2022, dosažených skutečných výsledků roku 2021 a z očekáváného vývoje a vlastních potřeb pro zajištění všech činností v následujícím roce 2023. Nákladové položky reflektují navýšení nákladů se zvyšováním cen základních vstupních komodit i cen v rámci celé národní ekonomiky.

Ekonomická komise Republikové rady ČRS i Republiková dozorčí rada ČRS návrh rozpočtu projednaly a oba orgány doporučily Republikové radě ČRS rozpočet na rok 2023 schválit.

REKLAMA

Předseda ČRS dr. Karel Mach a jednatel ČRS dr. Roman Heimlich v návaznosti na končící platnost současného Statutu celosvazového rybolovu předložili Republikové radě ČRS návrh na Statut celosvazového rybolovu s platností od 1. 1. 2023.

Členové Republikové rady ČRS se shodli na platnosti předloženého návrhu Statutu celosvazového rybolovu na 2 roky (do 31. 12. 2024). V tomto dvouletém období bude možné důkladně projednat případné úpravy Statutu celosvazového rybolovu i s ohledem na plánovanou přípravu nové metodiky sestavování rozpočtu ČRS.

Manažer RIS Bc. Tomáš Kočica informoval členy Republikové rady ČRS o průběhu realizace RIS, který pokračuje podle schváleného harmonogramu. V současnosti pokračují práce na vývoji systému ze strany dodavatele Asseco CE. Proběhl také výjezdní workshop garantů pracovních skupin s dodavatelem. Cílem zasedání byla příprava plánu testování a testovacích scénářů, plán školení uživatelů a plánu migrace dat ze současných systémů.

V závislosti na charakteru budou testované části zahrnovat jednotkové (unit) testy, systémové testy, funkční testy, integrační testy a bezpečnostní a zátěžové testy. Školení uživatelů bude probíhat kombinovanou formou (osobní účast na workshopech, videokonference, videonávody a uživatelská dokumentace).

Republiková rada ČRS jmenovala na návrh příslušných sportovních odborů do funkcí státní trenéry reprezentací na období 2023–2026. Na návrh Odboru LRU plavaná byl jmenován do funkce státního trenéra reprezentace hendikepovaných sportovců Vladimír Vyslyšel ml. a reprezentace kategorie U15 Jan Hozman. Na návrh Odboru LRU přívlač byl do funkce státního trenéra reprezentace LRU přívlač ze břehu jmenován Jan Kropáček.

Předseda ČRS dr. Mach poděkoval členům Republikové rady ČRS za práci v roce 2022 a popřál klidné prožití vánočních svátků a úspěšný vstup do nového roku 2023.

Další zasedání Republikové rady ČRS se bude konat 5. ledna 2023.

REKLAMA
REKLAMA
Líbil se vám článek?

Pošlete ho dál svým přátelům

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Diskuze k článku (0)

Novinky z iRybářství na váš e-mail

Články, videa, recepty a další novinky na váš e-mail. Mějte přehled