Fotografie
Kryštof dal lajk úlovku od Michal...
před 18 hod
Fotografie
Kryštof dal lajk úlovku od Michal...
před 18 hod
Fotografie
Ondřej dal lajk úlovku od Michal...
před 24 hod
Fotografie
sponer@apostolskacirkev.cz dal lajk úlovku od Jakub Anděl
před 24 hod
Fotografie
Marek dal lajk úlovku od veverka.fotogra...
včera

Známe zemi s nejšpinavějším řekami v Evropě. Tipnete si, která to je?

strunc 13. října 2020 0 komentářů

Poznávání

V této zemi není ani jedna řeka chemicky hodnocena jako dobrá! Z ekologického hlediska je jako dobrá hodnoceno jen 16 % řek. Víte, o jaké zemi mluvíme? Asi to většinu z vás překvapí, jedná se totiž o Anglii.

Text: David Štrunc, foto: pixabay

Zpráva zveřejněná minulý měsíc ukazuje, že ani jedna řeka, jezero nebo pobřežní voda v Anglii není chemicky hodnocena jako „dobrá“. Na tyto výsledky upozorňuje britský web Anglingtimes.co.uk. V roce 2016 bylo v Anglii takto hodnoceno 97 % vod, to znamená, že se stav za poslední čtyři roky ještě zhoršil. Určitý vliv na výsledek však může mít také to, že se zlepšily metody výzkumu a zpřísnily se některé limity.

REKLAMA

Data také ukazují, že pouze 16 % řek v zemi splňuje „dobrý ekologický stav“ rostlin a volně žijících živočichů, což je údaj, který se od roku 2016 nezměnil.

„Je to ostuda,“ řekl Stuart Singleton-White, vedoucí organizace Angling Trust pro anglingtimes.co.uk. „Naše řeky jsou oficiálně nejšpinavější v Evropě.“

REKLAMA

V celé Evropě je v dobrém stavu pouze 40 % řek. Například ve Skotsku je to 65,7 %, ve Walesu 64 % nebo v Severním Irsku 31,3 %.

„Kvalita vody se od roku 2016 zhoršuje, což není dost dobré,“ připustila předsedkyně Agentury pro životní prostředí Emma Howard Boyd.

„Potřebujeme regulační orgány, které budou správně vykonávat svou práci, a musíme vymáhat pokuty od znečišťovatelů. Nemůžeme čekat, ryby nemohou čekat a ani řeky už nemohou čekat!“ dodal Stuart Singleton-White.

REKLAMA
REKLAMA
Líbil se vám článek?

Pošlete ho dál svým přátelům

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Diskuze k článku (0)

Novinky z iRybářství na váš e-mail

Články, videa, recepty a další novinky na váš e-mail. Mějte přehled