Fotografie
Jaroslav přidal úlovek Kapr obecný...
před 2 hod
Fotografie
Jaroslav přidal úlovek Kapr obecný...
před 24 hod
Fotografie
Jaroslav okomentoval Makrela na klac...
včera
Fotografie
Jaroslav okomentoval Staročeská kapř...
včera
Fotografie
Jaroslav okomentoval Učíme se v Třeb...
včera

Známe zemi s nejšpinavějším řekami v Evropě. Tipnete si, která to je?

strunc 13. října 2020 0 komentářů

Poznávání

V této zemi není ani jedna řeka chemicky hodnocena jako dobrá! Z ekologického hlediska je jako dobrá hodnoceno jen 16 % řek. Víte, o jaké zemi mluvíme? Asi to většinu z vás překvapí, jedná se totiž o Anglii.

Text: David Štrunc, foto: pixabay

Zpráva zveřejněná minulý měsíc ukazuje, že ani jedna řeka, jezero nebo pobřežní voda v Anglii není chemicky hodnocena jako „dobrá“. Na tyto výsledky upozorňuje britský web Anglingtimes.co.uk. V roce 2016 bylo v Anglii takto hodnoceno 97 % vod, to znamená, že se stav za poslední čtyři roky ještě zhoršil. Určitý vliv na výsledek však může mít také to, že se zlepšily metody výzkumu a zpřísnily se některé limity.

REKLAMA

Data také ukazují, že pouze 16 % řek v zemi splňuje „dobrý ekologický stav“ rostlin a volně žijících živočichů, což je údaj, který se od roku 2016 nezměnil.

„Je to ostuda,“ řekl Stuart Singleton-White, vedoucí organizace Angling Trust pro anglingtimes.co.uk. „Naše řeky jsou oficiálně nejšpinavější v Evropě.“

REKLAMA

V celé Evropě je v dobrém stavu pouze 40 % řek. Například ve Skotsku je to 65,7 %, ve Walesu 64 % nebo v Severním Irsku 31,3 %.

„Kvalita vody se od roku 2016 zhoršuje, což není dost dobré,“ připustila předsedkyně Agentury pro životní prostředí Emma Howard Boyd.

„Potřebujeme regulační orgány, které budou správně vykonávat svou práci, a musíme vymáhat pokuty od znečišťovatelů. Nemůžeme čekat, ryby nemohou čekat a ani řeky už nemohou čekat!“ dodal Stuart Singleton-White.

REKLAMA
REKLAMA
Líbil se vám článek?

Pošlete ho dál svým přátelům

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Diskuze k článku (0)

Novinky z iRybářství na váš e-mail

Články, videa, recepty a další novinky na váš e-mail. Mějte přehled