Léto se pomalu blíží ke konci a tím nám končí i přívlač na pstruhové vodě. To však není jediný důvod, proč vyrazit právě tento víkend!

Text: David Štrunc, foto: autor, pixabay

1. Poslední víkend, kdy můžete lovit přívačí

Datum 16. dubna se dnes zdá skoro jako včera. Ale všechno, co začalo, musí také skončit a i pstruhová sezona končí. Pro milovníky přívlače už příští pondělí, proto máte poslední šanci na tečkované krasavce vyrazit.

Pstruh na přívlač

2. Počasí

O víkendu má pršet. To mnohé rybáře odradí a vy tak budete u říčky možná úplně sami. Navíc se s deštěm může voda trochu přikalit. V kalnější vodě ryby hůř vidí a ztrácí ostražitost, je tedy pravděpodobné, že si skvěle zachytáte!

Déšť

3. Začínají brát lipani

Lipana můžete ulovit celoročně, ale podzim je na lov této nádherné ryby vyhlášený. Lipani i pstruzi začínají nabírat tukové zásoby na zimu, bývají proto nenasytnější než jindy v roce. To s sebou přináší i relativně velkou šanci na úlovek lipana přívačí.

4. Zakončení prázdnin a dovolených

Napadá vás lepší způsob, jak zakončit prázdniny nebo čas dovolených než právě při relaxu na rybách? Nás určitě ne! Vydechněte ještě v přírodě a užijte si posledních chvíle volna, než opět nastoupíte do pracovního procesu.

Řeka v Norsku

5. Čas strávený na rybách se do života nepočítá

Je známá pravda, že smích prodlužuje život. Stejně tak se říká, že čas strávený na rybách se nepočítá do života. Tak proč tam netrávit každou volnou chvíli?!

Z redakce vám přejeme úspěšný lov a pokud se vám podaří pěkný úlovek, můžete nám ho poslat a podělit se o něj s našimi čtenáři.

Petrův zdar!

Napsat komentář