Fotografie
Vojtech přidal úlovek Pstruh obecný...
před 23 hod
Fotografie
Vojtech přidal úlovek Kapr obecný...
před 23 hod
Fotografie
Michal přidal úlovek Amur bílý...
před 23 hod
Fotografie
Michal přidal úlovek Amur bílý...
před 23 hod
Fotografie
Michal přidal úlovek Amur bílý...
před 24 hod

Aktivní rybolov aneb test příslušenství na method feeder z Decathlonu

Marek iRybářství 3. července 2023 2 komentářů
decarhlon

foto: redakce

Komerční články

Dostalo se mi do rukou několik maličkostí a náčiní na method feeder od firmy Decathlon. Protože rád přijímám výzvy a zkouším nové věci, vyrazil jsem hned na tři různé lokality, abych všechno řádně vyzkoušel a mohl si udělat reálný obrázek o jejich kvalitě a použitelnosti.

text: redakce

Jsem zastáncem komplexních testů. Pokud mám nějaké zboží vyzkoušet, nechci se zaměřovat jen na jednu část. To se mi tentokrát podařilo, protože se mi do rukou dostalo jednak krmení na method feeder a peletky Gooster s příchutí monstercrab, jednak pop up a mikroboilie ve stejné příchuti, ale také vlasec Resist Feeder a vše zakončil přívětivý feederový naviják Bauxit ve velikosti 3000.

REKLAMA

Hned z kraje bych rád napsal několik slov k navijáku a vlasci. Současný trh je tímto zbožím přehlcen, přesto koupíte za stejné peníze zboží velmi rozdílné kvality. Od vlasce očekávám vysokou pevnost v uzlu, malou průtažnost a vysokou odolnost vůči oděru. To splnil Resist Feeder téměř dokonale. Naviják Bauxit 3000 patří mezi menší navijáky a je vhodný na klasický feeder a plavanou.

Decathlon
foto: redakce

Po několika výpravách, na kterých jsem testoval jeho chod, výdrž, ale i jemnost brzdy a odvíjení vlasce při nahazování, musím říct, že splňuje moje nemalé nároky a je vhodný také na přívlač a těžší feeder/methodfeeder. Brzda je opravdu citlivá a pomůže vám při zdolávání velkých úlovků; díky nízké hmotnosti vás nebude po celodenním lovu bolet ruka ani záda. U mě obstál na jedničku.

REKLAMA

Příjemné překvapení

Přiznám se, že na první pohled mě nadchly návody, které tato firma přidává všude, kde to má smysl. Pokud začátečník neví přesně, jak správně namíchat krmení, na obalu to má jasně znázorněné. Maličkost, která může mnohým přijít zbytečná, ale za mě tím produkt získává plusové body. Mohu navíc potvrdit, že pokud se budete řídit návodem, krmení připravíte přesně tak, jak je potřeba.

(Jen doprovodný postřeh týkající se pelet: budete-li chytat v mělké stojaté vodě, můžete je před nahozením namočit na kratší dobu – budou se z krmítka rychleji oddělovat).

Decathlon
foto: redakce

Tvrdý test

Pro testování jsem si vybral tři rozdílné lokality: 1. jarní studená řeka, 2. slepé rameno, 3. štěrkopískovna. Původně jsem měl v plánu testovat nástrahy ve srovnání s konkurenčními, k tomu jsem se nakonec nedostal, vysvětlím dále.

Jarní řeka

Vyrazil jsem na řeku do míst, která jsem chtěl už delší dobu prozkoumat, ale nikdy na to nenašel čas. Na řece jsem použil peletky, které jsem nechal předmočit ve vodě opravdu celou minutu, aby se v proudu hned nevysypaly z krmítka. Nahodil jsem a začal připravovat druhý prut. Než jsem protáhl vlasec očky, měl jsem záběr a na břeh se podíval krásný karas. Zbytek výpravy se nesl v podobném duchu. Druhý prut, který jsem měl původně s klasickým feederovým krmítkem a kukuřicí, jsem brzy převázal taky na method. Povedlo se mi ulovit několik karasů, tloušťů a kapra.

Decathlon
foto: redakce

Slepé rameno

Tentokrát jsem vyrazil na dobře známé místo. Jeden prut jsem nahodil na method a druhý na rousnici. Vzhledem k tomu, že hloubka na tomto místě nepřesahuje jeden metr, potvrdil se můj předpoklad a zprvu bodovala rousnice. Na tu se mi podařilo ulovit pár karasů a několik sumečků amerických. Na method přišel občas záběr od karase. S ubývajícím světlem přicházejícího večera se však situace obrátila! Karasi mikroboilie úplně hltali! Chytal jsem pouze na jeden prut, protože do půl minuty vždy přišel záběr.

Štěrkopískovna

Na tento revír jsem se dostal ve chvíli, kdy se jaro již blížilo spíše létu a voda už byla teplejší. Peletky mi došly, proto bylo načase načít pytlík s krmítkovou směsí. Doteď jsem nadšený nejen z toho, jak snadno si směs připravíte, ale také z atraktivního a plného aroma monstrcrab, které vás praští do nosu! Na jednom prutu jsem měl mikroboilie, na druhém pop up.

Nebudu vás dlouho napínat, potvrdilo se to, co jsem si vyzkoušel na předchozích revírech. Ryby jsem tahal snad každých pět minut. Nejčastěji kapry, ale podařilo se mi ulovit také několik plotic, cejnů a karasů. Přes den mi fungovalo lépe pop up, s přibývající tmou se pak ryby stáhly až na dno.

Decathlon
foto: redakce

Konečně jsem také mohl otestovat naviják s vlascem. Lovil jsem metr od padlého stromu a všechny ryby jsem potřeboval vylovit co nejrychleji. I když jsem chytl cívku a „padesátku“ kapra otočil na místě, vlasec to vydržel a ani se nezačal kroutit. Naviják Bauxit je kapitola sama pro sebe a dokládá, že kvalitní věci nemusí stát několik tisíc.

Závěrem

Rád bych se s vámi podělil ještě o několik postřehů. Moc se mi líbí, že firma Decathlon dělá svoje nástrahy na method feeder vícedruhové. V každé krabičce máte jak mikroboilie, tak dumbells a je jen na vás, co chcete zrovna použít. Tyto nástrahy můžete umístit na trn, na nekonečnou zarážku nebo s klasickou zarážkou, fantazii se meze nekladou. Vyzkoušel jsem vše a u ničeho jsem nenarazil na problém. Oceňuji, že nástrahy nepraskají při protahování nekonečné zarážky.

Během chvil u vody jsem si říkal, že vám závěrem napíšu, abyste tyto věci zkusili, že za to stojí, ale nakonec jsem se rozhodl, že napíšu něco jiného. Realita je totiž taková, že pokud chcete chytat ryby, tyhle věci byste v tašce zkrátka mít měli. Jsou-li totiž na revíru ryby, máte vysokou šanci, že je s pomocí tohoto krmení a nástrah ulovíte!

REKLAMA
REKLAMA
Líbil se vám článek?

Pošlete ho dál svým přátelům

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Diskuze k článku (2)

  1. Na všechno se dá chytat nezáleží jestli je to značkové záleží jakou má ryba chuť

    1. Také jsem začínal s levnima potřebami

Novinky z iRybářství na váš e-mail

Články, videa, recepty a další novinky na váš e-mail. Mějte přehled