Fotografie
Ladislav okomentoval Na jaké pruty a...
předevčírem
Fotografie
Ladislav okomentoval Stojan...
předevčírem
Fotografie
Ladislav okomentoval Prut...
předevčírem
Fotografie
Ladislav okomentoval Vtip nevtip...
předevčírem
Fotografie
Ladislav okomentoval Rybář...
předevčírem

AKTUALIZOVÁNO Přehled opatření pro rybáře: Jak rybařit, pečovat o revír nebo získat první rybářský lístek?

Marek iRybářství 3. března 2021 1 komentářů
pohoda u vody

foto: David Štrunc

ČRS a MRS

Český rybářský svaz zveřejnil na svých webových stránkách přehled toho, co se pro rybáře změnilo během současně platných opatření. Kromě lovu na udici se změny týkají i péče o revíry, rybníkářství, činnosti rybářské stráže a podmínek skládání zkoušek pro první rybářský lístek. Přehled vychází z aktuálně platných opatření podle informací Ministerstva vnitra ČR a Ministerstva zdravotnictví ČR, o změnách budeme informovat.  

text: redakce

1) Lov ryb

Aktuálně je povolen lov ryb udicí pouze v místě bydliště rybáře (tedy v katastru obce). Noční zákaz vycházení se výkonu rybářského práva nejdříve netýkal, ovšem v poslední zprávě se tato část upravila, lovit se tedy smí pouze od 5 do 21 hodin. Bivakování není součástí výkonu rybářského práva, mimo povolenou denní dobu lovu tedy není možné u revíru přespávat.

REKLAMA

2) Výkon funkce rybářské stráže

Rybářská stráž má jako úřední osoba ze současných omezení výjimku a její činnost není zákazem pohybu a zákazem nočního vycházení omezena. Samozřejmě apelujeme na důsledné dodržování všech platných opatření (respirátor, minimalizace kontaktu, odstup od kontrolovaného rybáře, časté používání dezinfekce).

3) Hospodářská činnost na revíru

Nezbytné a neodkladné činnosti v rámci péče o revír, jako jsou výlovy nebo vysazování ryb, jsou nadále na základě výjimky povoleny.  Při výlovu rybníků v zastavěném území obce nemusí osoby provádějící výlov používat v rybníku ochranných prostředků dýchacích cest, jsou však povinny udržovat minimální rozestupy.

REKLAMA

4) Hospodářská činnost v rámci rybníkářství a rybochovných zařízení

Stejně jako v případě revírů jsou i v režimu rybníkářství neodkladné činnosti, jako jsou například výlovy nebo vysazování ryb, nadále na základě výjimky povoleny.  Při výlovu rybníků v zastavěném území obce nemusí osoby provádějící výlov používat v rybníku ochranných prostředků dýchacích cest, jsou však povinny udržovat minimální rozestupy. (Zdroj: Ministerstvo zemědělství a Ministerstvo vnitra)

5) Skládání zkoušek pro získání prvního rybářského lístku možná i on-line

Zkouška může být prováděna formou on-line konference. Protokol o absolvování zkoušky musí být podepsán uchazečem i pověřeným subjektem. Protokol se ukládá u pověřeného subjektu, který jej uchovává po dobu deseti let. Po dobu nouzového stavu v souvislosti s onemocněním covid-19 je možné zaslat úspěšnému uchazeči protokol například prostřednictvím e-mailu či jinou elektronickou formou. Následně úspěšný uchazeč musí zaslat pověřenému subjektu podepsanou kopii zpět. (Zdroj: Ministerstvo zemědělství)

REKLAMA
REKLAMA
Líbil se vám článek?

Pošlete ho dál svým přátelům

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Diskuze k článku (1)

  1. tak letos poprvé povolenka celosvazová a já ani nemužu na ryby ??? to si ze mne delaj dobrej den…. jako bych někoho nakazil když budu u vody sám …. fakt nechápu tyto slovákem dodělané opatření…. tady nejde o covid ale o neco uplně jiného !!

Novinky z iRybářství na váš e-mail

Články, videa, recepty a další novinky na váš e-mail. Mějte přehled