Fotografie
Jaroslav přidal úlovek Kapr obecný...
před 12 hod
Fotografie
Jaroslav přidal úlovek Kapr obecný...
včera
Fotografie
Jaroslav okomentoval Makrela na klac...
včera
Fotografie
Jaroslav okomentoval Staročeská kapř...
včera
Fotografie
Jaroslav okomentoval Učíme se v Třeb...
předevčírem

Jsou rybáři čuňata?

Marek iRybářství 1. března 2021 0 komentářů

foto: Tonsek Chumchal

Ostatní

Blíží se jaro, slezl sníh a odkryl vše, co po sobě nezodpovědní návštěvníci u břehů našich řek a rybníků zanechali. „Dva pytle odpadků jsem posbíral za deset minut, a to jen kolem místa, kde jsem seděl. Nevím proč se lidi u vody chovají jako u sebe doma,“ povzdechl si na Facebooku rybář s přezdívkou Tonsek Chumchal z Karviné.

text: Marek Kožušník

Otázkou je, nakolik za tenhle stav můžou rybáři. „Když je to u vody, tak za to můžou automaticky rybáři. A nikomu to nevysvětlíte. U nás v MO Jaroměř je největší binec podle Labe s cyklostezkou. Protější břeh je v pohodě,“ píše ve facebookové diskusi Severočeského územního svazu rybář Kamil.

REKLAMA

4,5 tuny odpadu

Právě Severočeský územní svaz informoval o víkendovém úklidu břehů Labe. „Partě 40 dobrovolníků se podařilo odstranit neuvěřitelných 4500 kg odpadu, o odvoz se postarala MO Ústí nad Labem. Podobné akce probíhají i v dalších částech našeho ÚS. DĚKUJEME! Je potěšující vidět, že se stále najdou rybáři, kterým není okolí revírů lhostejné a přiloží ruku k dílu. Někteří z účastníků neváhali dorazit na akci ani z větší vzdálenosti (cca 200 km). Pokud to situace dovolí, Severočeský územní svaz plánuje na květen úklid břehů ÚN Nechranice,“ píše Svaz na svých stránkách.

nepořádek u řek
Rybáři ze Severočeského územního svazu uklízeli nepořádek na březích Labe, foto: Severočeský územní svaz

Odkud pochází nepořádek?

„Malá část bude v tomto případě zajisté po rybářích, ale naprostá většina bude od různých nesoudných „čuňat“ bez vychování a možná i hygienických návyků. Například těch, co místo do sběrných dvorů nebo kontejnerů (i když mohou mít svoz odpadu zdarma) některé věci vyhodí raději do přírody, část bude např. od řidičů kamionů (především u odpočívadel), ale velká část připlave také s vodou, Labem na Ústecku protéká voda takřka z celých Čech. Obecně lze konstatovat, že o části obyvatelstva to nevypovídá vůbec nic hezkého,“ uvedl na Facebooku Jan Skalský, tiskový mluvčí Severočeského územního svazu.

REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA
Líbil se vám článek?

Pošlete ho dál svým přátelům

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Diskuze k článku (0)

Novinky z iRybářství na váš e-mail

Články, videa, recepty a další novinky na váš e-mail. Mějte přehled