Úřady v americkém státě Massachusetts prosí místní obyvatele, aby přestali volat policii kvůli obří rybě, kterou mylně považují za žraloka.

Text: David Štrunc, foto: phys.org, news.com

Orgány životního prostředí ve městě na severovýchodním pobřeží Spojených států prosí místní obyvatele, aby přestali volat policii kvůli měsíčníkům.

Měsíčník

Měsíčník je ryba s velkou hřbetní ploutví, kterou si někteří lidé spletli se žralokem, zatímco jiní měli obavy, že se jedná o velrybu uvízlou na mělčině.

Měsíčník

Podle The New York Times byli vysláni k vyšetřování dva důstojníci z Warehamského ministerstva přírodních zdrojů.

„Když lidé vidí měsíčníky připlouvat, mohou si je kvůli obrovské ploutvi, která trčí nad vodu, opravdu splést se žralokem. Samozřejmě to chápeme, ale i přesto by číslo 911 (911 je telefonní číslo, které v Americe funguje stejně jako 112 v Evropě. Lidé tedy volají přímo na policii – pozn. red.) nemělo sloužit k hlášení ryb, které plavou kolem.“ řekl vedoucí Warehamského ministerstva přírodních zdrojů Garry Buckminster.

Oddělení životního prostředí vydalo v pondělí prostřednictvím své stránky na Facebooku prosbu.

SUNFISH IN BROAD COVE 10/12/2020 12:50PM We are aware of a sunfish in Broad Cove. We have checked on it, and it is…

Posted by Wareham Department of Natural Resources on Monday, October 12, 2020

Ministerstvo lidi ujišťuje, že měsíčník je v pořádku, nic mu nehrozí a není uvízlý na mělčině. Zpráva je zakončena jízlivou větou „Nezáviďte mu jen proto, že už není počasí na koupání.“

Měsíčníci jsou poměrně pomalé, obrovské ryby, které mohou dosáhnout váhy až 2300 kg! Živí se především mořským planktonem, medúzami a korýši.

Napsat komentář