Fotografie
Ladislav okomentoval Na jaké pruty a...
předevčírem
Fotografie
Ladislav okomentoval Stojan...
předevčírem
Fotografie
Ladislav okomentoval Prut...
předevčírem
Fotografie
Ladislav okomentoval Vtip nevtip...
předevčírem
Fotografie
Ladislav okomentoval Rybář...
předevčírem

Angličtí rybáři bojují proti znečištění. Co požadují od vlády?

strunc 31. října 2020 0 komentářů

Zahraničí

Agentura THE Angling Trust se staví proti rostoucí hrozbě znečištění britských vod novým způsobem, jehož cílem je chránit nejen rybolov, ale také zdraví celého vodního prostředí.

Text: redakce, foto: repro zsnovestraseci-enviro.cz

Kampaň s názvem „Rybáři proti znečištění“ požaduje důkladnější sledování vod a řádné vymáhání zákonů a předpisů, což povede k účinnějšímu a přísnějšímu stíhání osob, které byly shledány vinnými z rozsáhlých znečištění povrchových vod.

REKLAMA

Myšlenka na přísnější sledování znečištění vznikla po nedávném zveřejnění studie, ze které vyplývá, že žádná z britských vod nesplňuje evropské normy pro dobrý chemický stav.

Britští rybáři se již dlouho snaží o ochranu řek i stojatých vod. Dá se říci, že začátek této činnosti je spojený se založením Anglers Conservation Association v roce 1948 a Angling Trust doufá, že rybáři opět vystoupí a vyvinou tlak na vládu podpisem petice, která byla sepsána 15. října.

REKLAMA

The campaign is demanding better monitoring of our waters and proper enforcement of laws and regulations

V čele iniciativy je John Cheyne, manažer v Trustu, který pro anglingtimes.co.uk řekl:

„Vody, ve kterých lovíme, jsou v krizi a trpí všemi formami znečištění. Od úniku zemědělských produktů po plasty, chemické pesticidy a surové odpadní vody. Čas je luxus, který si už nemůžeme v boji za naše životní prostředí dovolit.“

Kampaň nebude usilovat o vytvoření nové legislativy, která by řešila rostoucí hrozbu znečištění, protože John Cheyne je přesvědčen, že současné zákony jsou dostatečné – jednoduše se řádně nevynucují.

Snížení rozpočtu

„Agentura pro životní prostředí zaznamenala od roku 2010 snížení rozpočtu o 50 procent, takže správné monitorování se stalo skutečnou výzvou,“ říká Cheyne.

„Když pachatele chytí, není dostatečně potrestán. Vezměte si některé společnosti. Pokuty, kterým čelí, jsou často menší než náklady spojené s likvidací dané látky, takže je pro ně jednodušší pokračovat ve znečišťování,“ vysvětluje Cheyne.

REKLAMA
REKLAMA
Líbil se vám článek?

Pošlete ho dál svým přátelům

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Diskuze k článku (0)

Novinky z iRybářství na váš e-mail

Články, videa, recepty a další novinky na váš e-mail. Mějte přehled