Fotografie
Jaroslav okomentoval VIDEO: Pod hlad...
před 11 hod
Fotografie
Radek okomentoval VIDEO: Pod hlad...
předevčírem
Fotografie
Radek okomentoval Navnada...
předevčírem
Fotografie
Radek okomentoval Šňůra na feeder...
předevčírem
Fotografie
Radek okomentoval Na revírech Rep...
předevčírem

Černý víkend u vody: Tragicky skončilo rybaření na české i slovenské přehradě

Marek iRybářství 19. června 2023 0 komentářů
utonutí

foto: HZS Královéhradeckého kraje

Novinky

V neděli 18. června kolem šesté hodiny večer přijali operátoři na tísňové lince oznámení v polštině, že příbuzní postrádají muže, který šel rybařit na vodní přivaděč do nádrže Rozkoš. Muž byl neplavec a na hladině plavaly jeho věci.

text: Marek Kožušník s využitím tiskové zprávy HZS Královéhradeckého kraje a webu Liptov112.sk

Poplach se okamžitě rozezněl profesionálním a dobrovolným jednotkám hasičů z okolí, zdravotnické záchranné službě a policistům. Na místo letěl i vrtulník letecké záchranné služby. Informuje o tom Hasičský záchranný sbor (HZS) Královéhradeckého kraje na svých stránkách.

REKLAMA

„K vodní nádrži přijeli hasiči se čluny a začali prohledávat prostor, kde se měl rybář pohybovat. Vrtulník prováděl průzkum ze vzduchu,“ uvádí na webu záchranářů mluvčí hasičů Martina Götzová.

foto: HZS Královéhradeckého kraje

Během několika minut nalezli osobu ve vodě dobrovolní hasiči. Vytáhli ji do člunu a okamžitě zahájili resuscitaci. Muže převezli na břeh, kde pokračovali další dobu v oživování zdravotničtí záchranáři. Rybáře nakonec transportovali do nemocnice, kde bohužel na následky tonutí zemřel.

REKLAMA

Na místě byl kromě jednotek požární ochrany také krajský psycholog HZS, který poskytoval pozůstalým první psychickou pomoc, tlumočení do polštiny zajišťoval jeden ze sloužících hasičů ze stanice Velké Poříčí.

Policie ČR podle mluvčí hasičů vyloučila cizí zavinění.

Převržený člun

Na slovenské přehradě Liptovská Mara se v sobotu 17. června hodinu po půlnoci převrátil člun se třemi rybáři. O události informuje zpravodajský portál z prostředí práce záchranných složek Liptov112, podle kterého se jednomu z rybářů podařilo doplavat ke břehu, zbylé dva rybáře hasiči v noci nenašli a dále po nich ve spolupráci s potápěči pátrají.

Mělo by jít o dva muže z okresu Liptovský Mikuláš ve věku 50 a 30 let, uvádí portál Liptov112.

Bezpečnost nade vše

„Vždy zvažujme terén, ve kterém se pohybujeme. Vyhněme se místům, kde je koupání nebo rybaření zakázáno – často je to právě z důvodu bezpečnosti lidí. Pohybujme se kolem vody s opatrností – hrozí uklouznutí, ztráta stability nebo zdravotní indispozice. Zkontrolujme také bezpečnost a přístupnost břehu, pokud bychom se do vody dostali tak, abychom mohli také bezpečně vylézt ven,“ nabádá závěrem mluvčí hasičů.

REKLAMA
REKLAMA
Líbil se vám článek?

Pošlete ho dál svým přátelům

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Novinky z iRybářství na váš e-mail

Články, videa, recepty a další novinky na váš e-mail. Mějte přehled