Fotografie
ashburtongrove@seznam.cz přidal úlovek Amur bílý...
před 23 hod
Fotografie
Jaroslav přidal úlovek Kapr obecný...
před 23 hod
Fotografie
Ladislav přidal úlovek Kapr obecný...
před 24 hod
Fotografie
Veronika okomentoval Vlkouš vám před...
včera
Fotografie
Ladislav okomentoval Na jaké pruty a...
před 5 dny

Chamtiví rybáři chytali na osm prutů. Skončili ve vazbě

Marek iRybářství 19. července 2023 1 komentářů
pytlák

Jeden ze zadržených pytláků. Repro: TV Markíza

Novinky

Na slovenské přehradě Veľká Domaša přistihli policisté dva starší rybáře, kteří chytali na osm prutů. Po dvou dnech v cele uznal soudce oba muže vinnými z přečinu pytláctví. Informuje o tom TV Markíza.

text: Marek Kožušník

Stejně jako u nás, i na Slovensku může rybář chytat nanejvýš se dvěma pruty. Tyto dva výtečníky ovšem policisté přistihli rovnou s osmi nastraženými udicemi.

REKLAMA

Pokud někdo chytá s více pruty najednou, ačkoli má rybářský lístek, musí v případě přistižení očekávat postih.

„Takový rybář je chamtivý rybář. To není rybář sportovec, ale chamtivý rybář, kterému jde o to, aby vylovil co nejvíc ryb. Možná je pak prodává, možná je někomu daruje, ale není to správné,“ řekl pro TV Markíza Michal Fek, člen rybářské stráže.

REKLAMA

„Musí si být vědom toho, že se mu v takovém případě odebere rybářský lístek, jde k soudu, a dlouhou dobu si nezachytá,“ dodal Michal Fek.

Dvojici pytláků soudce po dvou dnech v cele uznal vinnými z přečinu pytláctví. Uložil jim peněžitý trest ve výši 400 eur (zhruba 9 500 Kč) v případě jednoho z obviněných, a ve výši 600 eur (14 300 Kč) v případě druhého obviněného. K tomu přidal i dvouletý zákaz lovu ryb.

Zároveň oběma obviněným uložil náhradní trest odnětí svobody v délce dvou měsíců v případě úmyslného zmaření výkonu peněžitého trestu.

REKLAMA
REKLAMA
Líbil se vám článek?

Pošlete ho dál svým přátelům

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Diskuze k článku (1)

  1. Slabé tresty doživotní zákaz povolenky vyloučení ze svazu a hned 3mesice na tvrdo 50 tisíc pokuta byli vědomí co porusujou a co se týče jiných přestupku u jinejch rybářů to bych taky pritvrdil je rozdíl že si nevědomky třebas zapomenu napsat den že jsem u vody a provádím sportovní rybolov než berou podmirou rybí i více kusů vlacej v době zákazu atd to bych rozlišoval ale to se stejně nijak nezmění poukazuje se na cizince sám jsem byl svědkem a ne jednou porušování a hrubé přestupky a dělají to i naši je fakt že co je konflikt na UA bohužel je to smutné tím pádem přibylo dost rybářů a tím pádem nám zabírají místa a j jsme naštvaný na ně já to poznávám dnes a denně ale to je zas o něčem jiném petr

Novinky z iRybářství na váš e-mail

Články, videa, recepty a další novinky na váš e-mail. Mějte přehled