Fotografie
Milena dal lajk úlovku od zdenek.tupec@se...
před 2 hod
Fotografie
Leoš dal lajk úlovku od zdenek.tupec@se...
před 2 hod
Fotografie
p.bosacky@seznam.cz přidal úlovek Jeseter sibiřsk...
před 17 hod
Fotografie
p.bosacky@seznam.cz přidal úlovek Kapr obecný...
před 17 hod
Fotografie
p.bosacky@seznam.cz přidal úlovek Amur bílý...
před 17 hod

Zadržené povolenky, prověřování cizinců. Jak dopadla rozsáhlá kontrola rybářů na přehradě nedaleko Plzně?

Marek iRybářství 23. června 2023 0 komentářů
policie

foto: Policie ČR

Novinky

Na vodní nádrži Hracholusky proběhla v sobotu 17. června velká kontrolní akce. Byla zaměřena na to, zda rybáři neloví bez rybářského lístku nebo nekormidlují plavidlo pod vlivem alkoholu. Informuje o tom Policie ČR na svých stránkách.

text: Marek Kožušník

Kromě policistů z obvodních oddělení, speciální pořádkové jednotky a cizinecké policie se této speciální kontroly účastnili i pracovníci Povodí Vltavy s.p. a Rybářské stráže Českého rybářského svazu.

REKLAMA

„Akce trvala od 16 do 22 hodin a zkontrolovali jsme při ní 175 osob a 30 cizinců. Ti měli vše bez závad z hlediska legálnosti pobytu a předložených dokladů,“ uvádí na policejních stránkách mluvčí Ondřej Hodan.

Kromě osob se zaměřili i na plavidla, kterých zkontrolovali patnáct, a vozidla (těch prověřili šest). Policisté zjistili celkem 8 přestupků, kdy 5 z nich vyřešili domluvou. Pracovníci Povodí Vltavy řešili 24 případů porušení podmínek pro stanování nebo bivakování a 4 případy plavby plavidla mimo povolenou dráhu. Vše vyřešili domluvou.

REKLAMA

Zástupci Rybářské stráže ČRS pak zjistili 10 porušení rybářského řádu, kdy v důsledku toho zadrželi dvěma rybářům povolenky k rybolovu a 8 jich dostalo napomenutí.

policie
foto: Policie ČR

„Taková kontrola se na území Plzeňského kraje uskutečnila poprvé a byla ze strany rybářů kvitována, protože někteří prý rybářské lístky či povolenky vůbec neřeší a rybaří takzvaně načerno. V letních měsících tedy budou takové akce určitě pokračovat,“ dodává policejní mluvčí.

REKLAMA
REKLAMA
Líbil se vám článek?

Pošlete ho dál svým přátelům

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Diskuze k článku (0)

Novinky z iRybářství na váš e-mail

Články, videa, recepty a další novinky na váš e-mail. Mějte přehled