Fotografie
ashburtongrove@seznam.cz přidal úlovek Amur bílý...
před 10 hod
Fotografie
Jaroslav přidal úlovek Kapr obecný...
před 10 hod
Fotografie
Ladislav přidal úlovek Kapr obecný...
před 10 hod
Fotografie
Veronika okomentoval Vlkouš vám před...
před 13 hod
Fotografie
Ladislav okomentoval Na jaké pruty a...
před 5 dny

ČRS přispěl Šimonovi na sportovní protézu

Marek iRybářství 20. května 2024 0 komentářů
rybář

ČRS přispěl Šimonovi na sportovní protézu částkou 131 250 Kč. Foto: Milan Jaroš

ČRS a MRS

Šestnáctiletý Šimon Kasa z Písku, který studuje na Střední rybářské škole ve Vodňanech, podstoupil v únoru amputaci pravé nohy. Nyní potřebuje speciální protézu, se kterou bude moci sportovat i zajít na ryby. ČRS přispěl Šimonovi finančním darem, aby mu cestu k nové protéze usnadnil.

text: za ČRS Lukáš Mareš

Když bylo Šimonovi sedm let, nešťastným úrazem přišel o část pravé nohy a čtyři prsty na pravé ruce. Velkou část dětství tak strávil po nemocnicích, kde se mu snažili pochroumanou nohu zachránit. To se sice podařilo, nicméně nikdy už nebyla zcela funkční. Po dlouhém zvažování tak bylo rozhodnuto o radikálním řešení a v únoru podstoupil Šimon amputaci nohy pod kolenem. Celý příběh Šimona si můžete přečíst na stránkách Konta Bariéry.

REKLAMA

rybářská škola Vodňany
foto: ČRS

Statutární zástupci ČRS předseda Karel Mach a jednatel Roman Heimlich se se Šimonem setkali v budově Střední rybářské školy ve Vodňanech a za přítomnosti Šimonovy maminky a ředitele školy Ing. Pavla Vejsady, Ph.D., mu symbolicky předali podporu a popřáli mnoho štěstí do dalších let. ČRS přispěl Šimonovi na sportovní protézu částkou 131 250 Kč. Na této částce se v rámci organizační struktury ČRS podílely: Republiková rada ČRS, Územní svaz města Prahy, Jihočeský územní svaz, Západočeský územní svaz, Severočeský územní svaz, Východočeský územní svaz a Územní svaz pro Severní Moravu a Slezsko.

rybářská škola Vodňany
foto: ČRS

Jsme rádi, že se můžeme podílet na tom, aby se mladý rybář mohl plnohodnotně věnovat svým zájmům a přejeme Šimonovi do budoucna spousta životního elánu, štěstí a samozřejmě Petrův zdar!

REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA
Líbil se vám článek?

Pošlete ho dál svým přátelům

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Diskuze k článku (0)

Novinky z iRybářství na váš e-mail

Články, videa, recepty a další novinky na váš e-mail. Mějte přehled