Fotografie
Vojtech přidal úlovek Pstruh obecný...
před 23 hod
Fotografie
Vojtech přidal úlovek Kapr obecný...
před 23 hod
Fotografie
Michal přidal úlovek Amur bílý...
před 24 hod
Fotografie
Michal přidal úlovek Amur bílý...
před 24 hod
Fotografie
Michal přidal úlovek Amur bílý...
před 24 hod

Další katastrofa na Drnovém potoce zažehnána. Vyznamenali se hasiči

strunc 8. listopadu 2019 0 komentářů

Novinky

„Chemikálie, které unikly do Drnového potoka patří mezi minerální oleje,“ sdělil pro iRybářství.cz vedoucí odboru životního prostředí v Klatovech Ing. Libor Hošek. Je to látka, která ve vodě tvoří mastná oka, proto může únik na náhodného pozorovatele působit jako větší katastrofa, než ve skutečnosti je. Únik mořidla před necelým měsícem byl nebezpečnější, ve vodě však nebyl téměř vidět.

„Díky skvělé práci hasičského sboru se podařilo většinu látky z toku odstranit,“ dodal Hošek. Hasiči do potoka instalovali norné stěny, které využívají toho, že chemikálie plave na hladině. Dále byl použit sorbet, což je látka, která na sebe váže ropné produkty. Sorbet se následně sebere a zlikviduje.

„Řeka je dnes už čistá a na úseku od obce Luby u Klatov až po soutok s Úhlavou nejsou žádné skvrny vidět,“ potvrdil Hošek, který úsek potoka osobně prošel.

REKLAMA

Rybáři se bát nemusí, látka která unikla, by na život ve vodě něměla mít vliv. Nebezpečí, které představoval únik mořidla před necelým měsícem, se tedy neopakuje.

Jak bude viník potrestán, bohužel nevíme. Hošek nám sdělil, že bude postupovat podle Vodního zákona. Nezbývá než doufat, že k žádnému dalšímu ohrožení Drnového potoka v budoucnu nedojde.

REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA
Líbil se vám článek?

Pošlete ho dál svým přátelům

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Novinky z iRybářství na váš e-mail

Články, videa, recepty a další novinky na váš e-mail. Mějte přehled