Fotografie
Jiří dal lajk úlovku od Jiří ...
před 14 hod
Fotografie
Jaroslav okomentoval Chlapský tatará...
předevčírem
Fotografie
Jaroslav okomentoval Vykradl auto ry...
předevčírem
Fotografie
Josef přidal úlovek Jelec jesen...
předevčírem

Do Drnového potoka opět unikla nebezpečná látka!

strunc 6. listopadu 2019 0 komentářů

Novinky

Text: David Štrunc, foto: HZS Plzeňský kraj

„Mohu potvrdit, že od pondělí probíhají opatření na Drnovém potoce, do kterého unikla cizorodá látka,“ sdělil pro iRybářství.cz vedoucí odboru životního prostředí v Klatovech Ing. Libor Hošek.

Látka unikla z firmy Holz Schiller v obci Luby u Klatov. Jedná se o stejný podnik, ze kterého před měsícem unikla směs pesticidních látek k moření dřeva. Ta dále postupovala do Úhlavy, Berounky a Vltavy.

REKLAMA

„Látka je jiného charakteru než minule. Pravděpodobně je na bázi ropy, protože na hladině tvoří mastná kola,“ popsal Hošek.

V pondělí instalovali hasiči do potoka norné stěny, které by měly uniklou látku zachytit. Neměla by se tak opakovat situace z minulého úniku, kdy bylo zakázáno vysazování a konzumace ryb ze všech řek, kterými pesticidy prošly.

REKLAMA

Zatím nejsou k dispozici žádné analýzy, které by upřesňovaly, o jakou látku se jedná. Nezbývá tedy než doufat, že se situace nebude zhoršovat.

„Případ prověřují policisté z oddělení hospodářské kriminality, kteří zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu poškození a ohrožení životního prostředí z nedbalosti. Policisté dále zjišťují rozsah znečištění vodního toku a případné škody,“ sdělila klatovská policejní mluvčí Dana Ladmanová.

„V současné chvíli čekáme na rozbory, stále nevíme, jaká chemická látka z podniku unikla,“ informoval Hošek ve čtvrtek 7. listopadu. Dále dodal, že rozbory trvají neobvykle dlouho. Hasiči jsou stále na místě a snaží se minimalizovat dopady úniku.

Jak celá katastrofa dopadla se dočtete v článku níže.

REKLAMA
REKLAMA
Líbil se vám článek?

Pošlete ho dál svým přátelům

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Diskuze k článku (0)

Novinky z iRybářství na váš e-mail

Články, videa, recepty a další novinky na váš e-mail. Mějte přehled