Fotografie
Radbuza dal lajk úlovku od Bohuslav Řehák
předevčírem
Fotografie
Radbuza dal lajk úlovku od Pavel Svečula
předevčírem
Fotografie
Radbuza dal lajk úlovku od Jan Kodym
předevčírem
Fotografie
Radbuza dal lajk úlovku od Robert Vait
předevčírem
Fotografie
Radbuza dal lajk úlovku od Jonáš Hrnčíř
předevčírem

Déšť a zima! Jak dopadly poslední závody handicapovaných rybářů?

strunc 29. září 2020 0 komentářů

ČRS a MRS

Poslední zářijový víkend byl u nás v Kladrubech na nádrži Záhorská ve znamení posledních rybářských závodů handicapovaných rybářů a mládeže v roce 2020. V sobotu jsme pořádali Podzimní závody a v neděli jsme hostili děti, které se již tradičně utkaly ve dvou věkových kategoriích o velké množství cen.

Text: Tomáš Kučera a Jan Porhansl, foto: autoři

Průběh závodu dospělých byl výrazně poznamenán nevlídným počasím a možná i obavou o své zdraví v této neutěšené době. Po celou dobu závodu lilo jako z konve a teplota nepřesáhla osm stupňů Celsia. I přes tento handicap jsme uvítali čtrnáct „srdcařů“, kteří v tomto nečase pod deštníky bojovali o medaile.

REKLAMA

Plánovaný start závodu na devátou ranní, kdy ani okapy nestíhaly odvádět přívaly deště, byl odložen na desátou hodinu a konec závodu jsme o půl hodiny zkrátili… Všechna čest, v těchto podmínkách je rybařina pouze pro otrlé a smekáme před všemi čtrnácti, kteří čtyři a půlhodinový závod nevzdali a bojovali až do konce!

Závodnímu víkendu předcházela dokonalá práce členů ČRS MO Kladruby, kteří opět skvěle připravili revír, zajistili ceny, poháry pro vítěze a občerstvení pro všechny zúčastněné. Hospodáři tradičně před závody zarybnili revír násadou kapra a pstruha, úlovky však vzhledem k počasí nebyly nijak výrazné…

REKLAMA

Při závodě byly povoleny všechny techniky lovu na udici s jedním háčkem a návazcem, které jsou stanoveny v rybářském závodním řádu. Na regulérnost závodu dohlíželi rozhodčí z řad členů ČRS MO Kladruby, kteří měřili ulovené ryby a asistovali handicapovaným rybářům.

Chtěli bychom zde vyzdvihnout Vlaďku a Tomáše Vaingátovi, kteří navzdory dešti pendlovali mezi závodníky a roznášeli teplé nápoje a občerstvení. Bez těchto a mnoha dalších, kteří připravovali gastro a asistovali u všeho potřebného, bychom to v těchto podmínkách nezvládli!

Po ukončení závodu se všichni zahřáli pečeným masem z lorny, které připravili naši vrchní „grillmani“ Kletečkové a po kratším sečtení ulovených ryb jsme mohli přistoupit k vyhlašování výsledků.

Výsledky

Cenu za nejlepší ženu si odnesla stálice startovního pole Gábina Tauberová, která vyhrála vše, co šlo. Kromě nejlepší ženy získala zaslouženě i zlatou medaili za první místo v závodě a ulovila také největší rybu. Abychom ji tolik nerozmazlili množstvím cen, cenu za největší rybu jsme předali Zdeňkovi Hamouzovi za ulovenou rybu nejmenší.

Stříbrnou medaili vybojoval nováček mezi reprezentanty ČR v plavané a jednatel ČRS MO Kladruby Petr Krym, který v nedělních dětských závodech asistoval Adélce Procházkové, která svou kategorii vyhrála. Bronz získal náš kamarád Martin Havlíček ze Zbiroha. Gratulujeme tentokráte nejen medailistům, ale především vozíčkářům a všem zúčastněným, kteří jsou v tomto extrémním počasí v našich očích vítězi!

Přejeme Vám především zdraví a optimizmus a těšíme se v roce 2021 na lepší zítřky!

REKLAMA
REKLAMA
Líbil se vám článek?

Pošlete ho dál svým přátelům

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Diskuze k článku (0)

Novinky z iRybářství na váš e-mail

Články, videa, recepty a další novinky na váš e-mail. Mějte přehled