Fotografie
okomentoval VIDEO: Co se dě...
včera
Fotografie
Jaroslav přidal úlovek Kapr obecný...
předevčírem
Fotografie
Jaroslav přidal úlovek Kapr obecný...
před 4 dny
Fotografie
Jaroslav okomentoval Makrela na klac...
před 4 dny
Fotografie
Jaroslav okomentoval Staročeská kapř...
před 4 dny

Déšť a zima! Jak dopadly poslední závody handicapovaných rybářů?

strunc 29. září 2020 0 komentářů

ČRS a MRS

Poslední zářijový víkend byl u nás v Kladrubech na nádrži Záhorská ve znamení posledních rybářských závodů handicapovaných rybářů a mládeže v roce 2020. V sobotu jsme pořádali Podzimní závody a v neděli jsme hostili děti, které se již tradičně utkaly ve dvou věkových kategoriích o velké množství cen.

Text: Tomáš Kučera a Jan Porhansl, foto: autoři

Průběh závodu dospělých byl výrazně poznamenán nevlídným počasím a možná i obavou o své zdraví v této neutěšené době. Po celou dobu závodu lilo jako z konve a teplota nepřesáhla osm stupňů Celsia. I přes tento handicap jsme uvítali čtrnáct „srdcařů“, kteří v tomto nečase pod deštníky bojovali o medaile.

REKLAMA

Plánovaný start závodu na devátou ranní, kdy ani okapy nestíhaly odvádět přívaly deště, byl odložen na desátou hodinu a konec závodu jsme o půl hodiny zkrátili… Všechna čest, v těchto podmínkách je rybařina pouze pro otrlé a smekáme před všemi čtrnácti, kteří čtyři a půlhodinový závod nevzdali a bojovali až do konce!

Závodnímu víkendu předcházela dokonalá práce členů ČRS MO Kladruby, kteří opět skvěle připravili revír, zajistili ceny, poháry pro vítěze a občerstvení pro všechny zúčastněné. Hospodáři tradičně před závody zarybnili revír násadou kapra a pstruha, úlovky však vzhledem k počasí nebyly nijak výrazné…

REKLAMA

Při závodě byly povoleny všechny techniky lovu na udici s jedním háčkem a návazcem, které jsou stanoveny v rybářském závodním řádu. Na regulérnost závodu dohlíželi rozhodčí z řad členů ČRS MO Kladruby, kteří měřili ulovené ryby a asistovali handicapovaným rybářům.

Chtěli bychom zde vyzdvihnout Vlaďku a Tomáše Vaingátovi, kteří navzdory dešti pendlovali mezi závodníky a roznášeli teplé nápoje a občerstvení. Bez těchto a mnoha dalších, kteří připravovali gastro a asistovali u všeho potřebného, bychom to v těchto podmínkách nezvládli!

Po ukončení závodu se všichni zahřáli pečeným masem z lorny, které připravili naši vrchní „grillmani“ Kletečkové a po kratším sečtení ulovených ryb jsme mohli přistoupit k vyhlašování výsledků.

Výsledky

Cenu za nejlepší ženu si odnesla stálice startovního pole Gábina Tauberová, která vyhrála vše, co šlo. Kromě nejlepší ženy získala zaslouženě i zlatou medaili za první místo v závodě a ulovila také největší rybu. Abychom ji tolik nerozmazlili množstvím cen, cenu za největší rybu jsme předali Zdeňkovi Hamouzovi za ulovenou rybu nejmenší.

Stříbrnou medaili vybojoval nováček mezi reprezentanty ČR v plavané a jednatel ČRS MO Kladruby Petr Krym, který v nedělních dětských závodech asistoval Adélce Procházkové, která svou kategorii vyhrála. Bronz získal náš kamarád Martin Havlíček ze Zbiroha. Gratulujeme tentokráte nejen medailistům, ale především vozíčkářům a všem zúčastněným, kteří jsou v tomto extrémním počasí v našich očích vítězi!

Přejeme Vám především zdraví a optimizmus a těšíme se v roce 2021 na lepší zítřky!

REKLAMA
REKLAMA
Líbil se vám článek?

Pošlete ho dál svým přátelům

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Diskuze k článku (0)

Novinky z iRybářství na váš e-mail

Články, videa, recepty a další novinky na váš e-mail. Mějte přehled