Fotografie
Jaroslav přidal úlovek Kapr obecný...
před 3 hod
Fotografie
Jaroslav přidal úlovek Kapr obecný...
včera
Fotografie
Jaroslav okomentoval Makrela na klac...
včera
Fotografie
Jaroslav okomentoval Staročeská kapř...
včera
Fotografie
Jaroslav okomentoval Učíme se v Třeb...
včera

Šonova hodina rybářské vietnamštiny: Câu Ruồi [kau-zuoi] = Muškaření

Ondřej Cupal 28. září 2020 0 komentářů

Video

Muškařil jsem poprvé v životě letos na podzim.🍂🍃 Co vám budu povídat. Držel jsem to jak prase kost. Asi jsem zvyklý na klacky z bambusu a chytání styl džungle. Tahle elegantní disciplína zdobená ladným pohybem muškařské šnůry ve vzduchu je ve srovnání s mými dovednostmi trochu nebe a příkop.

Nicméně zkusit se má všechno. Jelikož jsme měli naplánovanou třídenní dovolenou na Šumavu do Hartmanic, destinace pro první muškaření byla krásná pstruhová Otava.

Ráno honem pro hostovací povolenku. Pak skočit do prsaček, nasadit rýžový klobouk a hupsnout do vody.🌊 Brodění mi kupodivu vyhovuje. Řekl bych, že mi připomíná práci na rýžovišti. 🌾🌾🌾Ale naštěstí tam není to bahno, kam bych zapadal.

REKLAMA

První náhozy vám raději nebudu ani ukazovat. Bylo to příšerný. Musel jsem nakonec otevřít Google a vyhledat videa, jak nahazovat. Trvalo mi celý den se naučit dostat streamer dál než 3 m a nemít přitom zakroucenou šňůru.🤦‍♂️ Ale to už byl večer a ryby začaly sbírat z hladiny.

Rychle jsem převazoval na suchou, sběr byl tak masivní, že se mi klepaly ruce, čili náhozy zase nestály za nic. Jakžtakž jsem položil mouchu a říkal jsem si, že už jsem svými pohyby snad vše vyplašil.

REKLAMA

V tu chvíli mlask. Ryba narovnala šňůru. Mně se vyvalily oči. Provedl jsem zásek…. jenže…kaprový zásek 🙁 takže rybku jsem upálil.🤦‍♂️ No, nic.

Už byla tma, tak zkusím ještě jen tak potrénovat pár náhozů streamera, i když v záběr už nedoufám. Na třetí nához a po 3 potazích bum do prutu a už něco tahám. Přímo zázrak, ale říkal jsem si, že při mém štěstí to bude tloušť. Ale uklidňuji se tím, že se spokojím s jakoukoliv rybou.

Blížila se k podběráku a výskok.🐟 Tak to bude pstruh! V tom šeru byl do stříbrna. Takže krásný malý duháček do 30 cm. Rybičku pouštím a už spokojeně kráčím domů.

V následujících dnech jsem ještě chytil několik minirybiček a 2 větší – lipana podhorního a pstruha potočního. A ze zbytku chytačky jsem udělal krátké video.🎬📽🐠 Tak koukněte 😍

REKLAMA
REKLAMA
Líbil se vám článek?

Pošlete ho dál svým přátelům

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Diskuze k článku (0)

Novinky z iRybářství na váš e-mail

Články, videa, recepty a další novinky na váš e-mail. Mějte přehled