Fotografie
Ladislav okomentoval Na jaké pruty a...
předevčírem
Fotografie
Ladislav okomentoval Stojan...
předevčírem
Fotografie
Ladislav okomentoval Prut...
předevčírem
Fotografie
Ladislav okomentoval Vtip nevtip...
předevčírem
Fotografie
Ladislav okomentoval Rybář...
předevčírem

Do Bečvy unikla neznámá látka, zabila velké množství ryb

strunc 21. září 2020 0 komentářů

Novinky

V neděli 20. září unikla do Bečvy na rozhraní Zlínského a Olomouckého kraje neznámá látka. U řeky zasahovali hasiči s nornou stěnou, ta bohužel nepomohla. Přes všechnu snahu došlo v řece k úhynu velkého množství ryb.

Text: David Štrunc, foto: Pixabay

„Látka se do vody určitě dostala na území Zlínského kraje. V současné době odchytáváme uhynulé ryby a provádíme monitoring vodního toku s odběry vzorků, v rámci Olomouckého kraje je to od Hustopečí nad Bečvou až po Hranice,“ uvedl pro ČTK mluvčí olomouckých krajských hasičů Radek Buryánek.

REKLAMA

Látka se bohužel začala mísit s vodou, což vedlo k tomu, že norné stěny, které byly ihned po katastrofě do řeky nainstalované, nebylo možné použít. Vodohospodáři na vzniklý stav reagovali zvýšením průtoku z nedaleké přehrady Bystřička. Díky tomu se látka naředila a nenapáchala více škod.

„Provedli jsme několik odběrů vzorků a základní analýzy a teď čekáme na příjezd chemické laboratoře Hasičského záchranného sboru z Frenštátu pod Radhoštěm. Ještě budeme odebírat další vzorky dále po proudu,“ řekl mluvčí Radek Buryánek.

REKLAMA
REKLAMA
Líbil se vám článek?

Pošlete ho dál svým přátelům

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Diskuze k článku (0)

Novinky z iRybářství na váš e-mail

Články, videa, recepty a další novinky na váš e-mail. Mějte přehled