Fotografie
okomentoval VIDEO: Co se dě...
včera
Fotografie
Jaroslav přidal úlovek Kapr obecný...
předevčírem
Fotografie
Jaroslav přidal úlovek Kapr obecný...
před 4 dny
Fotografie
Jaroslav okomentoval Makrela na klac...
před 4 dny
Fotografie
Jaroslav okomentoval Staročeská kapř...
před 4 dny

Dravou rybu je nutné vysedět

strunc 19. října 2019 1 komentářů

Šupiny

Text: Miroslav Pejčoch, foto: autor

Lov dravých ryb sice začíná již od června, ale rybáři znalí tohoto způsobu lovu se těší na první mrazíky, aby mohli zahájit atraktivní lov štik a candátů na rybičku.

O tom, že Lužnice v Táboře naskýtá bohaté možnosti úlovku, se přesvědčil Pavel Hloupý z Čelkovic. Chytil totiž na české poměry trofejní štiku. V lokalitě pod Švehlovým mostem mu minulý týden zabral 104 cm dlouhý kapitální kus, který vážil 8,5 kg.

REKLAMA

„Dravou rybu je nutné vysedět. U řeky jsem byl každý den, ale bez záběru. Frustrující pro mě bylo, když můj kamarád z vody vytáhl slušnou štiku a moje manželka chytila pěkného candáta a já stále nic. Ale jak je vidět, svatý Petr trpělivost odmění a já se dočkal na Lužnici své největší štiky,“ podělil se o svůj zážitek čtenář Rybářství Pavel.

Relativní čas

„Už při záseku jsem věděl, že se jedná o veliký úlovek, a tak jsem cítil chvění v rukách, když jsem štiku zdolával. Bál jsem se, abych jí neutrhl, byl jsem proto velice opatrný a soustředěný, aby vše dobře dopadlo. Jak dlouho jsem jí tahal z vody nevím, v těchto chvílích čas běží skutečně relativně,“ dodal šťastný lovec.

REKLAMA

Mezi rybáři jsou dva názorové proudy, co s úlovkem. Část preferuje chyť a pust a ryby domů nenosí, druzí si na nich rádi pochutnají.

„Já umím, pokud to má smysl, i mírovou rybu do řeky vrátit, ale většinou ji s manželkou sníme. Štika má na mě poněkud suché maso, mám radši sumce, ale v tomto případě se přemohu. Aby nebyla suchá, tak ji upečeme podle receptu mého táty v troubě na zelenině,“ vysvětlil osud svého úlovku Pavel Hloupý.

REKLAMA
REKLAMA
Líbil se vám článek?

Pošlete ho dál svým přátelům

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Diskuze k článku (1)

  1. https://ericsundwall.com/tarot-card-reading-and-meanings/ 22. října 2019

Novinky z iRybářství na váš e-mail

Články, videa, recepty a další novinky na váš e-mail. Mějte přehled