Fotografie
Kryštof dal lajk úlovku od Michal...
před 19 hod
Fotografie
Kryštof dal lajk úlovku od Michal...
před 19 hod
Fotografie
Ondřej dal lajk úlovku od Michal...
před 24 hod
Fotografie
sponer@apostolskacirkev.cz dal lajk úlovku od Jakub Anděl
před 24 hod
Fotografie
Marek dal lajk úlovku od veverka.fotogra...
včera

Dravou rybu je nutné vysedět

strunc 19. října 2019 1 komentářů

Šupiny

Text: Miroslav Pejčoch, foto: autor

Lov dravých ryb sice začíná již od června, ale rybáři znalí tohoto způsobu lovu se těší na první mrazíky, aby mohli zahájit atraktivní lov štik a candátů na rybičku.

O tom, že Lužnice v Táboře naskýtá bohaté možnosti úlovku, se přesvědčil Pavel Hloupý z Čelkovic. Chytil totiž na české poměry trofejní štiku. V lokalitě pod Švehlovým mostem mu minulý týden zabral 104 cm dlouhý kapitální kus, který vážil 8,5 kg.

REKLAMA

„Dravou rybu je nutné vysedět. U řeky jsem byl každý den, ale bez záběru. Frustrující pro mě bylo, když můj kamarád z vody vytáhl slušnou štiku a moje manželka chytila pěkného candáta a já stále nic. Ale jak je vidět, svatý Petr trpělivost odmění a já se dočkal na Lužnici své největší štiky,“ podělil se o svůj zážitek čtenář Rybářství Pavel.

Relativní čas

„Už při záseku jsem věděl, že se jedná o veliký úlovek, a tak jsem cítil chvění v rukách, když jsem štiku zdolával. Bál jsem se, abych jí neutrhl, byl jsem proto velice opatrný a soustředěný, aby vše dobře dopadlo. Jak dlouho jsem jí tahal z vody nevím, v těchto chvílích čas běží skutečně relativně,“ dodal šťastný lovec.

REKLAMA

Mezi rybáři jsou dva názorové proudy, co s úlovkem. Část preferuje chyť a pust a ryby domů nenosí, druzí si na nich rádi pochutnají.

„Já umím, pokud to má smysl, i mírovou rybu do řeky vrátit, ale většinou ji s manželkou sníme. Štika má na mě poněkud suché maso, mám radši sumce, ale v tomto případě se přemohu. Aby nebyla suchá, tak ji upečeme podle receptu mého táty v troubě na zelenině,“ vysvětlil osud svého úlovku Pavel Hloupý.

REKLAMA
REKLAMA
Líbil se vám článek?

Pošlete ho dál svým přátelům

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Diskuze k článku (1)

  1. https://ericsundwall.com/tarot-card-reading-and-meanings/ 22. října 2019

Novinky z iRybářství na váš e-mail

Články, videa, recepty a další novinky na váš e-mail. Mějte přehled