Fotografie
Jaroslav přidal úlovek Kapr obecný...
před 3 hod
Fotografie
Jaroslav přidal úlovek Kapr obecný...
včera
Fotografie
Jaroslav okomentoval Makrela na klac...
včera
Fotografie
Jaroslav okomentoval Staročeská kapř...
včera
Fotografie
Jaroslav okomentoval Učíme se v Třeb...
včera

Dva muži pytlačili v centru Prahy, odhalil je strážník-rybář

Marek iRybářství 11. ledna 2024 4 komentářů
pytláci

repro foto: MP Praha

Novinky

Pražští strážníci občas na pytláky v rámci své služby narazí, ovšem spíše v okrajových městských částech. V sobotu 6. ledna měli pytláci tu drzost chytat ryby v samotném centru metropole. Městská policie hl. m. Prahy to uvedla na svých sociálních sítích.

text: Marek Kožušník

Pro strážníka, který kontroloval v okolí Vltavy kamery kvůli povodňové situaci, to bylo docela překvapení. Na Slovanském ostrově si všiml dvou mužů, kteří zde chytali ryby.

REKLAMA

Na černo rybařili v centru Prahy

Na černo rybařili v centru PrahyNa pytláky čas od času v rámci své služby narazí kolegové z okrajových městských částí. V samotném centru metropole to bylo pro strážníka, který má na starosti dohled nad městskými kamerami, přeci jen trochu překvapení. Když kontroloval s ohledem na povodňovou situaci kamery v okolí Vltavy, všiml si na Slovanském ostrově dvou mužů, kteří zde chytali ryby. Nejen kvůli vybavení pojal podezření, že ani jeden nemá k dané činnosti oprávnění, proto vyslal na místo hlídku strážníků, aby situaci zkontrolovala. Muži ve věku 41 a 47 let shodně uvedli, že u sebe nemají potřebná povolení k chytání ryb. Přestupek ale odmítli projednat. Strážníci tak na správní orgán oznámili nejen podezření na přestupek ohledně neoprávněného rybaření, ale i za požívání alkoholu v místě, kde je to vyhláškou zakázáno a také za podezření na přestupek s ohledem na poškození veřejné zeleně. Rybářské náčiní následně mužům odejmuli.

Zveřejnil(a) Městská policie hl. m. Prahy dne Středa 10. ledna 2024
video: MP Praha

„Mám pro tebe úplně speciální úkol, takový jsi ještě u nás asi nedostal,“ hlásil kolegovi v terénu. „Pojedeš na Žofín, jsou tam dva muži a chytají ryby. Moc se mi to nezdá, jeden má červenou bundu a žluté boty, nevidím žádné rybářské vybavení. Nemají podběrák a další věci. Taky mám rybářský lístek, takže vím, co je potřeba. Vypadá to, že chytají na wobblery. To jsme tady ještě neměli,“ říká strážník ve videu, které městská policie zveřejnila na sociálních sítích.

REKLAMA

Strážník možná vytušil, že se nejedná o rybáře také proto, že se snažili chytat dravé ryby, které jsou od 1. ledna chráněné. „Nejen kvůli vybavení pojal podezření, že ani jeden nemá k dané činnosti oprávnění, proto vyslal na místo hlídku strážníků, aby situaci zkontrolovala. Muži ve věku 41 a 47 let shodně uvedli, že u sebe nemají potřebná povolení k chytání ryb. Přestupek ale odmítli projednat,“ popsala na Facebooku mluvčí pražských strážníků Irena Seifertová.

pytláci
repro foto: MP Praha

Oba muži se navíc během nezákonného rybolovu posilovali alkoholem, jehož konzumace je zde vyhláškou zakázaná.

Strážníci tak na správní orgán oznámili nejen podezření na přestupek ohledně neoprávněného rybaření, ale i za požívání alkoholu v místě, kde je to vyhláškou zakázáno, a také za podezření na přestupek s ohledem na poškození veřejné zeleně. Rybářské náčiní oběma výtečníkům strážníci zabavili.

Slovanský ostrov
repro foto: MP Praha
REKLAMA
REKLAMA
Líbil se vám článek?

Pošlete ho dál svým přátelům

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Diskuze k článku (4)

  1. Myslím, že pražská policie by měla mít na starosti důležitější věci, než pár nadšených pytláků. Nějaké nedovolené rybaření je jejich nejmenší problém, z toho co o působení policie a toho, jak to v Praze vypadá, vím.

  2. Tak to je taky pěkný 😁😁tak aspoň že i tam fungují paní policajti..

  3. Jako pardon ale ty lidi co to dělají si zaslouží fakcu

Novinky z iRybářství na váš e-mail

Články, videa, recepty a další novinky na váš e-mail. Mějte přehled