Fotografie
Stanislava přidal úlovek Jelec jesen...
před 25 min
Fotografie
Jaroslav okomentoval Vzpomínáme na s...
před 11 hod
Fotografie
Jaroslav okomentoval Poznejte ho a u...
před 11 hod
Fotografie
Jaroslav okomentoval Parma, vousatá ...
před 11 hod
Fotografie
Jaroslav okomentoval Vaše montáž...
před 4 dny

Instruktážní video rybolovné techniky – arenberg

Marek iRybářství 17. ledna 2024 0 komentářů
rybolovná technika

repro foto: ČRS

ČRS a MRS +6 dalších fotek

Český rybářský svaz začal na svém youtube kanálu zveřejňovat instruktážní videa rybolovné techniky. Jsou určeny trenérům casting sportu, pomohou nejen začínajícím závodníkům v této rybářské disciplíně, ale také všem rybářům, kteří třeba chtějí jen vylepšit svou techniku nahození. První dvě disciplíny jsme zveřejnili zde a zde, dnes se podíváme na disciplínu číslo 3 – arenberg.

text: Marek Kožušník

Při této disciplíně se používá jednoruční prut o minimální délce 137 cm a maximální délce 250 cm osazený nejméně třemi průběžnými očky a koncovým očkem. První očko od navijáku může mít maximální vnitřní průměr 50 mm a koncové očko 10 mm. Délka rukojeti nesmí překročit čtvrtinu celkové délky prutu.

REKLAMA

Používá se běžně dostupný smekací naviják, který může být dále upravený převodem. Vlasec je libovolný, avšak musí mít minimálně dvacet metrů nepřipevněné délky. Zátěž je bílá, z umělé hmoty o hmotnosti 7,5 g v předepsaném tvaru a velikosti.

Terč arenberg je zelená plachta s pěti soustřednými kruhy, které jsou vyznačeny bílou barvou o maximální šířce 2 cm. Středový terč černé barvy se při přímém zásahu hodnotí 10 body. Každý další kruh směrem ven má od středu vždy hodnotu o dva body méně. Maximum získatelných bodů je 100 a časový limit pro tuto disciplínu je 5 minut.

REKLAMA

Základní techniku, ale i možné chyby a tréninkové tipy uvidíte ve videu.

REKLAMA
REKLAMA
Líbil se vám článek?

Pošlete ho dál svým přátelům

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Diskuze k článku (0)

Novinky z iRybářství na váš e-mail

Články, videa, recepty a další novinky na váš e-mail. Mějte přehled