Fotografie
katerinavankova014@gmail.com přidal úlovek Bolen dravý...
před 22 hod
Fotografie
Zdeněk přidal úlovek Štika obecná...
před 22 hod
Fotografie
Jaromir přidal úlovek Amur bílý...
před 22 hod
Fotografie
auto-maulik@seznam.cz přidal úlovek Kapr obecný...
před 22 hod
Fotografie
Brian přidal úlovek Sumec velký...
před 22 hod

Instruktážní video rybolovné techniky – muška dálka jednoruč

Marek iRybářství 2. ledna 2024 2 komentářů
muškaření

foto: ČRS

Video

Český rybářský svaz začal na svém youtube kanálu zveřejňovat instruktážní videa rybolovné techniky. Jsou určeny trenérům casting sportu, pomohou nejen začínajícím závodníkům v této rybářské disciplíně, ale také všem rybářům, kteří třeba chtějí jen vylepšit svou techniku nahození. První disciplínu jsme zveřejnili zde, dnes se podíváme na disciplínu číslo 2.

text: Marek Kožušník

Druhá disciplína v základním pětiboji casting sportu, muška dálka jednoruč, se hází ze stejného pódia jako disciplína číslo 1 (muška skish). Muškařský prut pro tuto disciplínu může být dlouhý maximálně tři metry, muškařský naviják je libovolný a musí pojmout střelné vlákno, celou muškařskou šňůru i s návazcem.

REKLAMA

Muškařská šňůra je oranžové barvy minimální délky 13,5 metru a maximální hmotnosti 38 gramů u všech mužských kategorií. Ženské kategorie mají stejnou minimální délku, ale maximální hmotnost je 34 gramů.

Návazec má minimální délku 180 cm a maximální délku 3 metry. Hodnotí se dva nejdelší hody. Jeden metr rovná se jeden bod. Časový limit je 5 minut. Disciplína muška dálka je jedna z nejnáročnějších na koordinaci pohybu.

REKLAMA

Základní techniku, tedy správný úchop prutu, hraniční polohy prutu pro co nejužší smyčku, samotné provedení hodu, ale i možné chyby a tréninkové tipy uvidíte ve videu.

REKLAMA
REKLAMA
Líbil se vám článek?

Pošlete ho dál svým přátelům

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Diskuze k článku (2)

  1. Závodit nechci, ale s muškou bych se rád popral!!! Prut a výbavu mám, bohužel zkušenosti pouze se zamotáním se do šňůry. Nějak se mi nedaří ani po instruktáži. 🤣😂

    1. Zdravím Jiří, muškaření není zrovna nejjednodušší. Tento styl nás neustále podrobuje zkoušce trpělivosti. Začátky tedy nejsou snadné. Doporučuji pročíst co nejvíce článků. Neváhejte se obrátit s dotazy, rád zodpovím a poradím.

Novinky z iRybářství na váš e-mail

Články, videa, recepty a další novinky na váš e-mail. Mějte přehled