Fotografie
Vojtech přidal úlovek Pstruh duhový...
před 3 hod
Fotografie
Antonín přidal úlovek Kapr obecný...
před 4 hod
Fotografie
Jaroslav okomentoval „Rybář“ házel u...
včera
Fotografie
Radek okomentoval „Rybář“ házel u...
včera
Fotografie
Radek okomentoval Zahájení pstruh...
včera

Kam na ryby? 411 080 Sázava 9

Marek iRybářství 16. března 2023 0 komentářů
Sázava

foto: Jiří Kocourek

Ostatní

Na sportovním revíru Sázava 9 platí mimopstruhové republikové, celosvazové nebo územní povolenky Středočeského územního svazu. Na revíru hospodaří MO ČRS Zruč nad Sázavou.

text: Jiří Kocourek

Poklidný a pro sportovní rybáře zajímavý je celý jedenáctikilometrový úsek řeky Sázavy 9 – od jezu mlýna v Chabeřicích k jezu mlýna v Březině u Vlastějovic. Přítoky jsou chovné – lov ryb je tam zakázán. Lov z plavidel je povolený. Nejmenší lovná míra cejna velkého je stanovena na 35 cm a štiky na 60 cm.

REKLAMA

Pokud jste příznivci GPS navigace, potom hledejte začátek revíru (jez v Chabeřicích) na souřadnicích N49°44‘42.061“, E15°04‘37.400“ a konec revíru (jez v Březině) na souřadnicích N49°43‘50.838“, E15°09‘47.558“. Pokud pojedete autem, neřiďte se však slepě navigačními povely, abyste nedojeli až „na místo určení“, které se nachází nikoliv na nejbližším parkovišti, ale přesně na horní hraně jezu uprostřed toku řeky.

Sázava
mapa: Jiří Kocourek

Nejvíce se loví pochopitelně kapr a cejn, dále pak bílá ryba, tloušť, podoustev, štika, úhoř, karas, lín, candát, okoun, parma a bolen.

REKLAMA

 Při pohledu do klasické rybářské mapy Velký atlas rybářských revírů ČR vidíme přehledně nejen vlastní hranice revíru a to, že žádný přítok Sázavy 9 není určen ke sportovnímu rybolovu, ale také poměrně pestré možnosti železniční dopravy k revíru (čtyři zastávky podél pravého břehu).

Naopak autem po silnici bude doprava možná jen na jediné zvolené místo (nelze jednoduše popojíždět podél řeky, s výjimkou pravého břehu přímo ve městě Zruč nad Sázavou). Na mapě je zakreslené (červená ikonka domečku) i doporučené ubytování pro rybáře (například velmi kvalitní autocamp a tábořiště Horka II, odkud lze přímo lovit).

Řeka je široká 30 metrů a povětšinou hluboká okolo 2 metrů. Dno je téměř všude bahnité. Voda s sebou často nese mnoho zrnek hlíny (zejména po jarních povodních) a proto mívá převážně hnědou zakalenou barvu. Okolo řeky jsou většinou louky a menší lesíky, přístup k vodě i možnosti nahazování jsou tedy bezproblémové.

REKLAMA
REKLAMA
Líbil se vám článek?

Pošlete ho dál svým přátelům

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Diskuze k článku (0)

Novinky z iRybářství na váš e-mail

Články, videa, recepty a další novinky na váš e-mail. Mějte přehled