Fotografie
Jaroslav okomentoval Lososí podkovy ...
před 7 min
Fotografie
Jaroslav okomentoval Pikantní rybí k...
před 35 min
Fotografie
Jirka přidal úlovek Kapr obecný...
před 2 hod
Fotografie
zebo@seznam.cz přidal úlovek Pstruh obecný...
před 2 hod
Fotografie
Stanislava přidal úlovek Sumec velký...
před 2 hod

Kaprařské MS zažilo první „ostrý“ den. Rozjela se dokonce i sportovní špionáž

Marek iRybářství 22. září 2022 0 komentářů
kaprařina

foto: archiv Miroslava Poupy

Novinky

Na 22. mistrovství světa v lovu kaprů FIPSed na maďarské přehradě Deseda se včera konečně začalo závodit. Jak si vedou Češi? Z místa informuje pro iRybářství.cz Miroslav Poupa, kapitán českého týmu.

text: Miroslav Poupa

„Včera se konečně začalo chytat. V osm ráno jsme byli nastoupeni „na velitelství“, kde se mělo rozhodnout, kde bude kdo chytat. Los k nám byl přívětivý tak napůl – každopádně pozitivní zprávou bylo, že všechny naše týmy dostaly fleky, kde je relativně přívětivý terén a všude šance na rybu.

REKLAMA

jezero Deseda
foto: archiv Miroslava Poupy

Pominu-li pár organizačních přešlapů, které bych na akci této prestiže, neočekával, nakonec vše proběhlo relativně hladce. Olda s Jindrou (Oldřich Svoboda, Jindřich Týč – tým č. 3) chytají na fleku A10, Richard s Pavlem (Pavel Hanuš, Richard Barát – tým č. 2) na B16 a Ešpi s Lukášem (Miroslav Ešpandr, Lukáš Dostál – tým č. 1) na C26.

Jako James Bond…

Překvapilo mě, jak zde funguje špionáž a kontrašpionáž. Za vymezeným prostorem favorizovaných týmu posedávají špioni jiných národů a snaží se vypozorovat montáže, krmení, délku náhozu – zkrátka vše, co by mohlo být užitečně okopírováno. Kontrašpionáž probíhá formou nahusto posázených bivaků, deštníků nebo reklamních bannerů, které brání jakémukoliv vhledu.

REKLAMA

závody
foto: archiv Miroslava Poupy

Chorvati šli dokonce tak daleko, že mají u svých týmů „ochranku“ – tři pomocníky, kteří si v případě něčího zájmu okamžitě stoupnou do výhledu a blokují a blokují. Ufff, něco takového jsem ještě nezažil.

První ryby

Každý z našich týmů si již sáhl na rybu – většinou se však jednalo o cejny a karasy. Dvě bodované ryby se podařilo chytit našemu týmu na C26, což je už teď super výsledek minimálně v sektoru. Máme však před sebou noc, která, doufám, pořádně rozhýbe ryby a přinese body všem našim týmům.“

REKLAMA
REKLAMA
Líbil se vám článek?

Pošlete ho dál svým přátelům

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Diskuze k článku (0)

Novinky z iRybářství na váš e-mail

Články, videa, recepty a další novinky na váš e-mail. Mějte přehled