Fotografie
Jaroslav okomentoval Steak z tuňáka...
před 2 hod
Fotografie
Jaroslav okomentoval Štika (candát) ...
před 2 hod
Fotografie
Jaroslav okomentoval Kapří steak...
před 2 hod
Fotografie
Jaroslav okomentoval Lososí podkovy ...
před 2 hod
Fotografie
Jaroslav okomentoval Lososí podkovy ...
před 2 hod

Kapři budou letos dražší. Málo přibrali kvůli chladnému počasí

Marek iRybářství 22. září 2021 2 komentářů
výlov

foto: Jan Bříza

ČRS a MRS

Podzimní výlovy začaly. Právě v těchto týdnech se jako první vypouštějí rybníky v Praze. Kvůli letošnímu chladnému počasí ovšem budou ryby menší. To povede ke zvyšování jejich ceny.

text: Marek Kožušník

Během dvou měsíců vypustí pražští rybáři téměř čtyřicet rybníků. „Vylovili jsme asi 200 kaprů a 200 amurů plus asi 10 sumečků, asi 50 línů, nějakou tu bílou rybu,“ popsal včera výlov v Nebušickém rybníku pro tn.cz rybářský hospodář Karel Rosenbach.

REKLAMA

Většina vylovených ryb bude putovat jako násada pro další rok do některého z větších rybníků. Rybáři doufají, že se jim bude dařit lépe než letos. Kvůli chladnému počasí jsou totiž ryby menší.

„Letošní rok se nám nezdá úplně nejlepší. Kontrolní odlovy, které probíhaly v srpnu, ukazovaly, že letošní rok bude silně podprůměrný,“ řekl pro tn.cz předseda představenstva Rybářství Třeboň Josef Malecha.

REKLAMA

foto: Jan Bříza

Předvánoční cena kapra tak bude vyšší až o 10 procent. „Na našich sádkách je bez rozdílu za třídění cena kapra 98 korun za kilo a na hrázích našich rybníků při výlovech budeme prodávat za 88 korun,“ doplnil pro tn.cz Malecha.

Kvůli koronavirovým omezením se letos budou výlovy pořádat ve všední dny a bez programů pro veřejnost. Na některé výlovy je připraven alespoň stánkový prodej ryb. Většina rybářství ale bude ulovené ryby prodávat na sádkách.

REKLAMA
REKLAMA
Líbil se vám článek?

Pošlete ho dál svým přátelům

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Diskuze k článku (2)

  1. Ten v tom člunu má tak 7 rumu v sobě a sedí ve vodě na dně loďky 🤣😂🤣😂

    1. A nechce tak nahodu akorat kazdy zbohatnut a tady tape take blbosti ryba roste porad stejne pac je krmena je to trapne take hovadiny tu psat

Novinky z iRybářství na váš e-mail

Články, videa, recepty a další novinky na váš e-mail. Mějte přehled