Podzimní výlovy začaly. Právě v těchto týdnech se jako první vypouštějí rybníky v Praze. Kvůli letošnímu chladnému počasí ovšem budou ryby menší. To povede ke zvyšování jejich ceny.

text: Marek Kožušník

Během dvou měsíců vypustí pražští rybáři téměř čtyřicet rybníků. „Vylovili jsme asi 200 kaprů a 200 amurů plus asi 10 sumečků, asi 50 línů, nějakou tu bílou rybu,“ popsal včera výlov v Nebušickém rybníku pro tn.cz rybářský hospodář Karel Rosenbach.

Většina vylovených ryb bude putovat jako násada pro další rok do některého z větších rybníků. Rybáři doufají, že se jim bude dařit lépe než letos. Kvůli chladnému počasí jsou totiž ryby menší.

„Letošní rok se nám nezdá úplně nejlepší. Kontrolní odlovy, které probíhaly v srpnu, ukazovaly, že letošní rok bude silně podprůměrný,“ řekl pro tn.cz předseda představenstva Rybářství Třeboň Josef Malecha.

foto: Jan Bříza

Předvánoční cena kapra tak bude vyšší až o 10 procent. „Na našich sádkách je bez rozdílu za třídění cena kapra 98 korun za kilo a na hrázích našich rybníků při výlovech budeme prodávat za 88 korun,“ doplnil pro tn.cz Malecha.

Kvůli koronavirovým omezením se letos budou výlovy pořádat ve všední dny a bez programů pro veřejnost. Na některé výlovy je připraven alespoň stánkový prodej ryb. Většina rybářství ale bude ulovené ryby prodávat na sádkách.