Fotografie
Radbuza dal lajk úlovku od Bohuslav Řehák
předevčírem
Fotografie
Radbuza dal lajk úlovku od Pavel Svečula
předevčírem
Fotografie
Radbuza dal lajk úlovku od Jan Kodym
předevčírem
Fotografie
Radbuza dal lajk úlovku od Robert Vait
předevčírem
Fotografie
Radbuza dal lajk úlovku od Jonáš Hrnčíř
předevčírem

Kapří poradna – selektování ryb

strunc 11. února 2020 0 komentářů

Poznávání

Odpovídá: Karel Nikl

Nejprve musíte mít jistotu, že se v dané lokalitě větší kapři skutečně chytají. Existuje spousta vod typu „Chyť a odnes“, kde o větší kapry nezavadíte. Revíry se každý rok zarybňují za účelem následného vychytání. Na těchto vodách je to každý rok stejné, velký kapr tam nemá šanci dorůst.

Předpokládejme však, že na vašem oblíbeném revíru kapři jsou. Pro selekci záběrů od malých ryb je vhodné používat jen dobře vysušené boilie, bez partiklu a method mixu, jak už jste to zkoušel.

REKLAMA

Zakrmovat musíte také pouze hodně vysušenými boilie. Další možností je velikost nástrahy. Jedna z variant je opravdu velký průměr koulí, až 40 mm, další pak nastražení 3–4 kuliček o průměru 24 mm. Takovou nástrahu malý kapr s obtížemi nasaje a velký ji zase stejně obtížně vyplivne.

Poslední věcí, kterou doporučuji, je experimentování s délkou vlasového přívěsu. Nebojte se nastražit boilie dál od háčku. Jednu 20–24mm potápivou kuličku doplňte o plovoucí (na panáčka) a vlas udělejte tak dlouhý, aby byl panáček 4–6 cm od obloučku háčku. Při volbě boilie dejte přednost masovým příchutím.

REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA
Líbil se vám článek?

Pošlete ho dál svým přátelům

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Diskuze k článku (0)

Novinky z iRybářství na váš e-mail

Články, videa, recepty a další novinky na váš e-mail. Mějte přehled