Fotografie
Jaroslav přidal úlovek Kapr obecný...
před 2 hod
Fotografie
Jaroslav přidal úlovek Kapr obecný...
před 24 hod
Fotografie
Jaroslav okomentoval Makrela na klac...
včera
Fotografie
Jaroslav okomentoval Staročeská kapř...
včera
Fotografie
Jaroslav okomentoval Učíme se v Třeb...
včera

Každá ryba pomáhá: Na pomoc Natálce se mezi závodníky vybere částka přes 35 tisíc korun

Marek iRybářství 15. října 2021 0 komentářů
charita

Foto: Václav Černý

Novinky

Závod Pohár předsedy ČRS nespočívá jen v ultimátním kaprařském zápolení. Taky jde o dobrou věc. Ke tříleté Natálce Černé z Račic se osud nezachoval vůbec fér. Trpí mnoha vývojovými vadami. Narodila s nemocí, která jí znemožňuje přijímat potravu normálním způsobem, takže je krmena hadičkou zavedenou přes břišní stěnu do žaludku. Užívá léky na epilepsii a stále je rozumově na úrovni novorozence. Rybáři, kteří právě závodí na račickém kanálu, Natálku finančně podpoří.

text: Marek Kožušník

„Podporuju lidi, kteří na tom z nějakého důvodu nejsou dobře, ať už zdravotně nebo jakkoliv jinak. A snažím se pomáhat konkrétnímu člověku. Za tou pomocí vidím tváře,“ říká pro iRybářství hlavní pořadatel závodu Miroslav Poupa.

REKLAMA

Proto vznikl projekt Každá ryba pomáhá. Během závodu si každý rybář zvolí, kolik Natálce přispěje. Může to být formou fixního příspěvku, částkou za každou chycenou rybu, nebo kombinací obojího. „Tady si některé týmy řekly, že za každou chycenou rybu přispějí částkou deset korun, ale že minimální darovaná částka bude tisíc korun, což podle mě dává smysl,“ dodává Miroslav Poupa.

A jak přišel Miroslav Poupa právě na Natálku? „Požádal jsem technického ředitele místního račického areálu, aby mi zjistil, jestli tady v okolí není někdo, kdo by tu pomoc opravdu potřeboval. A dostal jsem tip na rodinu Černých a jejich malou Natálku. Podpora bude směřovat přímo do této rodiny,“ popisuje Miroslav Poupa.

REKLAMA

nemocné děti
foto: Václav Černý

„Dcera Natálka, náš andílek, vykoukla na svět o pár týdnů dříve, než původně měla. Zdravotní peripetie ale začaly už během těhotenství. Ve 20. týdnu se panu doktorovi nezdálo srdíčko, po odběru plodové vody nás lékaři uklidnili, že se zdá být vše v pořádku. Nebylo,“ popisují na facebookové stránce věnované osudu Natálky její rodiče.

„Je to nejhodnější miminko na světě. Ráda poslouchá, když jí povídáme a různými zvukovými projevy se nám snaží odpovídat. Ručičkama kolem sebe máchá jak na kolotoči a snaží se hrát si s hračkami,“ popisují rodiče.

„Princip projektu je založený na absolutní dobrovolnosti a víře ve vlastní schopnosti,“ popisuje Miroslav Poupa. Závodníci si sami určí, jakou částkou přispějí za každou svou bodovanou rybu, přičemž si mohou určit i minimální výši celkového příspěvku. Čím více ryb tedy chytí, tím to mají dražší.

„Abych šel příkladem, prohlašuji, že za každou bodovanou rybu chycenou během celých závodů věnuji 2 koruny, minimálně ale 1000 korun. Osobně tipuji zhruba tisíc ulovených ryb,“ dodává Miroslav Poupa.

děti
foto: Václav Černý

„Už teď můžu prozradit, že se na pomoc Natálce mezi rybáři vybere částka vyšší než 35 tisíc korun. Naši závodníci jsou borci s velkým srdcem,“ uzavírá Miroslav Poupa.

Životní příběh Natálky naleznete zde: https://www.facebook.com/groups/388713512514218/

Transparetní účet Natálky u Komerční bankyhttps://www.kb.cz/cs/transparentni-ucty/123-4327900287

REKLAMA
REKLAMA
Líbil se vám článek?

Pošlete ho dál svým přátelům

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Diskuze k článku (0)

Novinky z iRybářství na váš e-mail

Články, videa, recepty a další novinky na váš e-mail. Mějte přehled