Fotografie
Vojtech přidal úlovek Pstruh obecný...
před 23 hod
Fotografie
Vojtech přidal úlovek Kapr obecný...
před 23 hod
Fotografie
Michal přidal úlovek Amur bílý...
před 24 hod
Fotografie
Michal přidal úlovek Amur bílý...
před 24 hod
Fotografie
Michal přidal úlovek Amur bílý...
před 24 hod

Podzimní migrace lososa: Jak se může lovit od 1. října na soutoku Labe a Kamenice?

Marek iRybářství 29. září 2021 0 komentářů
soutok

foto: Jan Červenka / mapy.cz

ČRS a MRS

Severočeský územní svaz upozorňuje na svých stránkách na úpravu bližších podmínek výkonu rybářského práva (BPVRP) na soutoku Labe a Kamenice, revír 441 019 LABE 1 (změny jsou vyznačeny tučně).

text: redakce

„Od státní hranice se Spolkovou republikou Německo ve Hřensku – ř. km 726,6 – až k ř. km 736,5 u Prostředního Žlebu (asi 1,5 km nad obcí Čertova voda k Děčínu na levém břehu a 1 km pod benzinovou čerpací stanicí Loubí na pravém břehu). Lov ryb z plavidel povolen.

REKLAMA

Pokud řeka tvoří státní hranici, lze lovit jen do poloviny toku (ř. km 726,6 až 730,0). Přítoky jsou chovné – lov ryb zakázán. Zákaz lovu ryb v úseku 200 m pod a 100 m nad ústím Kamenice do Labe ve Hřensku včetně oblasti soutoku v období od 1. 10. do 31. 12. (vyznačeno cedulemi na nábř. zdi – 200 m pod je proti ceduli s kotvou, 100 m nad je u schodiště k vodě poblíž zast. BUS a proti ceduli č. 8).

Horní míra kapra obecného je 70 cm, ulovený kapr nad 70 cm (včetně) musí být bez prodlení vrácen zpět do revíru.“

REKLAMA

Severočeský územní svaz vyzývá, aby se rybáři nezaměřovali na cílený lov lososa ani v jiných částech řeky Labe a umožnili jeho migraci na trdliště bez stresování a případného poškození, které obvykle ulovení přináší.

Všichni rybáři by tak měli podpořit hlavní účel podzimní migrace lososa, tj. jeho přirozený výtěr a posílení jeho populace. Pokud přesto dojde k náhodnému ulovení této ryby, apelujeme na co nejšetrnější zacházení (vyháčkování pokud možno rychle a ve vodě, bez další zbytečné manipulace).

REKLAMA
REKLAMA
Líbil se vám článek?

Pošlete ho dál svým přátelům

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Diskuze k článku (0)

Novinky z iRybářství na váš e-mail

Články, videa, recepty a další novinky na váš e-mail. Mějte přehled