Fotografie
Ladislav okomentoval Na jaké pruty a...
předevčírem
Fotografie
Ladislav okomentoval Stojan...
předevčírem
Fotografie
Ladislav okomentoval Prut...
předevčírem
Fotografie
Ladislav okomentoval Vtip nevtip...
předevčírem
Fotografie
Ladislav okomentoval Rybář...
předevčírem

Každý desátý rybář neodevzdá celosvazovou nebo celorepublikovou povolenku. ČRS proto zavede jednotné pokuty

Marek iRybářství 9. února 2023 6 komentářů
rybářský svaz

foto: ČRS

ČRS a MRS

Povinností každého rybáře je odevzdat do 15. ledna následujícího roku povolenku. Spousta rybářů na to ovšem každý rok zapomene a odevzdá povolenku buď pozdě, anebo vůbec. V současné době má každá MO nastavený jiný systém sankcí. Český rybářský svaz hodlá sankce sjednotit.

text: Marek Kožušník s využitím článku Lukáše Mareše

Zaznělo to na jednání Hospodářského odboru ČRS, kde byl návrh na sjednocení sankcí za pozdě odevzdané a neodevzdané povolenky předložen.

REKLAMA

Podle údajů ČRS rybáři nevrátí v průměru 12 % celosvazových a celorepublikových povolenek k sumarizaci.

„Protože u neodevzdaných povolenek nelze stanovit počty docházek a úlovků, dochází pak k nerovné situaci, kdy nejsou v rámci redistribuce vyplaceny úlovky a docházky jednotlivým ÚS za tyto neodevzdané povolenky. Zároveň je uživatel revíru vystavován riziku, že nesplní termín hlášení evidence úlovků směrem ke státní správě,“ uvádí ČRS na svém webu.

REKLAMA

„Cílem je jednoznačně sjednotit v rámci celého ČRS sankce za neodevzdané povolenky. Problém bude řešen v Rybářském informačním systému a se zavedením jednotných sankcí se počítá se zavedením RIS,“ doplnil pro iRybářství Lukáš Mareš, mluvčí ČRS. Sjednocení sankcí se tak ještě nebude týkat povolenek vydávaných na rok 2023.  

Jednotná sankce se bude pravděpodobně stanovovat procentuálně z ceny neodevzdané povolenky tak, aby tato částka kopírovala vývoj cen povolenek bez nutnosti další úpravy. Bude stanoven jeden termín, od kterého by se sankce uplatňovala. Celá problematika ale bude ještě podrobena další diskuzi v rámci ČRS.

REKLAMA
REKLAMA
Líbil se vám článek?

Pošlete ho dál svým přátelům

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Diskuze k článku (6)

  1. Myslel jsem si, že rybařina je o pohodě u vody v krásné přírodě !? Místo toho abych teď jenom čekal kdejakého bafuňáře s jakou buzerací za mnou přjde, jako by nestačilo pohlídat si pytláky a bordeláře. Povolenka za milion, výbava za milion a sedět u vody se strachem za jakou pitomost přijdu o papíry, nebo za co dostanu pokutu. Čím dál lepší a lepši, škoda mluvit, asi je na ČRS nuda !?

    1. Nikdo tě nenutí chytat. Tak se na to vykašli a bude ti lépe.

    2. Rybarina je nejen o přírodě, ale i o tom, ze je potřeba dodržovat pravidla. Povinnost odevzdání povolenky nestanovil svaz, ale legislativa, a platí to od nepaměti. Co se změní je sankce za porušení této legislativy, která je nové navrhovaná jako jednotná v celém svazu, protože nedává smysl, aby byl rozdíl mezi neodevzdanim celosvazové povolenky podle toho, v jaké jsem MO.

  2. Měli by zvážit spíše více času na odevzdání povolenky. Tohle je buzerace, spousta lidí to prostě nestíhá, pracují v zahraničí, jsou zaneprázdnění. Místní organizace mají vyhrazený jeden nebo dva dny v týdnu na odevzdání povolenky a neuvědomují si, že každý nemá tu možnost, přijít ve vyhrazený čas. Neuznávám tyhle zastaralé zvyky. Měli by raději pracovat na tom, aby fugovali on-line, jako většina služeb v dnešní době. Vyjeli aplikaci, aby situaci zlepšily a né vymýšlet pokuty. Ušetří si tím čas i peníze.

  3. Zdravím papíry jsou dražší a dražší no nevím . jestli to je to pravé , asi každý desátý končí s lovem Chápu musí se zaplatit cirkus a stráž ti jsou nutní ale někteří to přehánějí. Papíry zabaví za maličkost ať jsou nejlepší …… . Zarybnění to je třeba. Ale nepochopím proč to hned nerozdaji na břehu a to ještě bude chybět . Proč není hájení 2 týdny jak bylo .

  4. Já tomu trochu nerozumím, samozřejmě, že platí-li pravidlo, má se dodržovat a nebo následuje sankce za nedodržení .Jen se ptám, zda 15.leden pro odevzdání je dobré pravidlo?? V dnešní době, kdy mohu vše vyřídit elektronicky?? Sleduji otevírací doby pro odevzdání na jednotlivých MO a oproti tomu pracovní dobu normálních rybářů .. . Možná by se šlo zamyslet, zda to nejde jinak. ( Hlavně mne potěší, když se dozvím, že povolenku v dnešní době mohu poslat poštou)

Novinky z iRybářství na váš e-mail

Články, videa, recepty a další novinky na váš e-mail. Mějte přehled