Fotografie
Jaroslav přidal úlovek Kapr obecný...
před 3 hod
Fotografie
Jaroslav přidal úlovek Kapr obecný...
včera
Fotografie
Jaroslav okomentoval Makrela na klac...
včera
Fotografie
Jaroslav okomentoval Staročeská kapř...
včera
Fotografie
Jaroslav okomentoval Učíme se v Třeb...
včera

Kdy a kde je ten nejlepší čas chytat na položenou? Sumeček americký

Michal Katuščák 14. února 2021 0 komentářů

Praxe

Tato ryba byla v některých revírech ještě nedávno velmi přemnožená. Dnes ji najdeme jen na některých slepých ramenech velkých řek.

Text: Josef Jehlička, foto: David Štrunc

Kapitálních rozměrů nedorůstá, jeho lovem se však můžeme občas dobře pobavit a také chuťově je tahle ryba zbytečně přehlížena. Najdeme ho hlavně ve starých tůních a slepých ramenech, v místech s bohatým nánosem na dně.

REKLAMA

Jeho maso je vynikající, má jen minimálně kostí, takže pro ty, kteří si na rybě občas rádi pochutnají, bude rozhodně příjemným překvapením.

Sumečka můžeme úspěšně lovit od přelomu března a dubna, přes léto pak bere celkem spolehlivě (někdy až moc) téměř na cokoli, za což ho mnozí rybáři dokážou proklínat.

REKLAMA

Vezme červy všech velikostí, těsto, boilie, třešni i kostku salámu, vybíravý není. Většinou ale (bohužel) lovené ryby bývají tak do 20 cm. A pokud jsou sumečci někde silně přemnoženi, mnohý rybář se raději znechuceně odebere jinam.

Lovit je můžeme až do zámrazu, ani počasí většinou nehraje výraznější roli. Pokud k vodě s sebou vezmete děti, o zábavu mají postaráno. Pozor! Při vyprošťování háčku pozor na ostré trny v ploutvích. Škrábnutí či bodné rány se prachmizerně hojí a bývají bolestivé. Přitom tento hltoun má nástrahu většinou až kdovíkde a vyproštění háčku bává svízelné, bez usmrcení ryby téměř nemožné.

REKLAMA
REKLAMA
Líbil se vám článek?

Pošlete ho dál svým přátelům

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Diskuze k článku (0)

Novinky z iRybářství na váš e-mail

Články, videa, recepty a další novinky na váš e-mail. Mějte přehled