Fotografie
Jaroslav přidal úlovek Kapr obecný...
před 13 hod
Fotografie
Jaroslav přidal úlovek Kapr obecný...
včera
Fotografie
Jaroslav okomentoval Makrela na klac...
včera
Fotografie
Jaroslav okomentoval Staročeská kapř...
včera
Fotografie
Jaroslav okomentoval Učíme se v Třeb...
předevčírem

Konec pohody u vody

Marek iRybářství 23. prosince 2022 5 komentářů
motorka

foto: Ivo Novák

Ostatní

Klid, zurčící voda v peřeji, zpěv strnadů a konipasů poskakujících po kamení, blankytná obloha a slunce nad korunami stromů, které se sklánějí nad pstruhovou říčkou. Tak nějak si představuji pohodu u vody.

text: Ivo Novák

Rybář chce vypadnout z ruchu velkoměsta a užít si rybolovu nikým nerušen. Ideální jsou menší říčky a potoky. Velké ryby se sem nevysazují, snad jen několik kousků. Masa chtiví pánové se sem tedy nehrnou.

REKLAMA

Kdo by se nadál, že po chráněných krajinných oblastech a vyhlášených přírodních rezervacích se budou beztrestně prohánět terénní auta, motorky a čtyřkolky. Jo, připomínám pořekadlo: „Pozor si dej, rybáři, ať nemáš bahno na tváři.“

jeep
foto: Ivo Novák

Tyto kraje navštívila bezohlednost. Místo kýžené pohody si člověk u vody připadá jak na mistrovství republiky v motokrosu. Zpěv ptáků je ten tam. Místo toho si může se zlobou vyslechnout čtyřtaktní motory různých kubatur. Jsou laděny tak, že řvou. Alespoň o nich víte a můžete jim včas uhnout. Nejedná se jen o jednice, potkáváte celé party!

REKLAMA

Vůbec je nezajímá, že porušují zákon. Ale kdo je potrestá a kdo je chytí? Kdo jim dá pokutu, sebere řidičák a zbaví je bodů? Nikdo. A oni toto chlapci moc dobře vědí. Nějaké nadávky od rybářů by jim byly putna, kdy by je přes hluk motorů slyšeli. A ty mastné skvrny na hladině? Ty přece odplavou. A co ty vyježděné koleje v brodech? Jděte k šípku!

motorka
foto: Ivo Novák

Při své poslední výpravě do údolí Střely jsem se potkal jak s partou urostlých chlapíků v džípu, tak i se skupinkou krosových jezdců. Trempíci zrovna dobalili svoje usárny a odjížděli po proudu řeky. Motor jim pěkně škytal a než přejeli přes brod, několikrát jim vypověděl službu. V maléru je však nenechal a z posledních sil se přehoupnul přes hranu nájezdu k brodu. Bublání motoru se po několika minutách vytratilo a já se šel podívat na jejich ležení. Tihle po sobě uklidili. Zvykem to nebývá.

Vyrazil jsem dál proti proudu a sotva jsem došel k dalšímu brodu, slyšel jsem burácení motorek. Raději jsem ani do vody nelezl a jen si odložil do patřičné vzdálenosti prut, připravil si fotoaparát a zaklekl u brodu připraven fotit ty, co porušují zákon. Pány zarazilo, že na ně někdo na ně číhá. Zastavili a radili se, co dál.

řeka
foto: Ivo Novák

Moc dobře věděli, že tu nemají co pohledávat. Kdo by je ale mohl poznat, že? Dlouho se nerozmýšleli a prolítli brodem na plný plyn a rychle pryč. Myslím, že nikdo z nich nezastavil u naučné tabule. že tato místa jsou domovem různých druhů žab a mloka skvrnitého a že tu rostou i chráněné rostliny.

Vlídné a laskavé slovo tyto výtečníky nepřesvědčí. Jen uniforma s kolťákem u pasu a tlustým pokutovým blokem.

REKLAMA
REKLAMA
Líbil se vám článek?

Pošlete ho dál svým přátelům

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Diskuze k článku (5)

  1. Jako rybář, jako občan, odsuzuji takové chování. Trestní postih za takovou bezohlednost by však musel být drakonický proto, aby byl varujícím pro případné následovníky. Bohužel, jako rybář s takovými jedinci, nemluvě o partě, nic nenadělám. Oznámit situaci můžu, ale než by se dostavila PČR na misto tak jsou jezdci pryč.

    1. Plně souhlasím,dobytka u vody je čím dál tím víc, nepochybně za takový situace není jedinec čehokoliv schopen, moment překvapení? Abych pravdu řekl v té situaci jsem se již ocitl a nic pěkného to nebylo. Mám sto chutí pořídit si zbrojní průkaz a tuhle škodnou pomalu a jistě vyplenit

  2. Pořádné trojháky a dobře nahodit

  3. Jsou to fašistickonacistické protekční zrůdý a hyeny ❗

  4. Stačí dobrý gumy a poradny matice,, u nás to bylo a teď je klídek.

Novinky z iRybářství na váš e-mail

Články, videa, recepty a další novinky na váš e-mail. Mějte přehled