Ministerstvo vnitra právě vydalo informaci, ve které potvrzuje, že je lov ryb na udici povolen pouze v rámci území obce, ve které má rybář bydliště. Zároveň je ale rybaření vyňato ze zákazu nočního volného pohybu osob.

text: Marek Kožušník

Výkon rybářského práva je tedy možný i v době mezi 21:00 a 4:59 (denní doba lovu je v březnu 5:00 – 22:00). Zároveň není omezen výkon funkce rybářské stráže. Povoleny jsou i činnosti v rybářském revíru, které nelze odložit, například zarybňování.

Při provádění výlovů rybníků v zastavěném území obce nemusí osoby provádějící výlov používat v rybníku ochranných prostředků dýchacích cest, musí ale udržovat minimální rozestupy.

„Jelikož lze rybářství vykonávat i jako vyloženě hobby činnost, je třeba toto odlišovat – například porybný či správce rybářství či povodí takto svou činnost vykonávat jako povolání mohou a mohou za ní i cestovat mezi okresy, pokud doloží účel cesty,“ potvrzuje pro iRybářství.cz mluvčí Ministerstva zdravotnictví Barbora Peterová.

Situaci stále sledujeme a v případě jakýchkoliv změn budeme ihned informovat. Ministerstvo opět prosí o důsledné dodržování všech platných vládních opatření.

Ministerstvo vnitra tak navázalo na včerejší apel Ministerstva zemědělství, které vyzývalo rybáře a myslivce, aby raději v následujících týdnech svou činnost omezili pouze na to nejnutnější.

Komentáře (5)

  1. Přemýšleli jste také nad tím že některé obce vůbec takovou možnost nemají že tam ten rybník vůbec není.??? Jsem z Rudné u Prahy Chtěl bych jít chytat abych se z toho nezbláznil a není kam,.. můžete mi poradit.? děkuji

    • Jsem vášnivé rybář, ale nemám tu ani jeden rybník v katastru. A přitom mám 3 rybníky do pěti km
      Tohle je blbost sakra

    • Jseš z rudné jdi na Berounku a kašli na to.zaplacené to máš tak to neřeš.u vody pod vrbu a tam tě nikdo otravovat nebude.oni taky jezdí na krétu,choděj na fotbal atd.vlastní zkušenost!

  2. Nějak to moc nechápu,, nakupovat Mohu V rámci okresu,, to mohu jet, z Rudné až do Dobřichovic do Penny do Davle nebo na Slapy,, a tam se pohybovat mezi desítkami, lidi v uzavřeném prostoru a sednout si tady 7 km k rybníku když jsem dal 3000 za povolenku, akde budu sedět sám nebo s opravdu velkými rozestupy, ještě kde je to, ještě ke všemu pořádně větrané,, to nemohu?

Napsat komentář