Fotografie
ashburtongrove@seznam.cz přidal úlovek Amur bílý...
před 23 hod
Fotografie
Jaroslav přidal úlovek Kapr obecný...
před 23 hod
Fotografie
Ladislav přidal úlovek Kapr obecný...
před 23 hod
Fotografie
Veronika okomentoval Vlkouš vám před...
včera
Fotografie
Ladislav okomentoval Na jaké pruty a...
před 5 dny

Mladý rybář vyrazil poprvé vláčet. Jaká nástraha mu nakonec přinesla úspěch?

strunc 30. října 2020 0 komentářů

Šupiny

Vzpomínáte si na svoje poprvé? Myslím tím, když jste poprvé vzali do ruky přívačový prut a vydali se přelstít opatrného dravce? Tomášovi se ze začátku moc nedařilo, nakonec ale přišel na to, která nástraha ten den dravce zaujala.

Text: Tomáš Konečný, foto: autor

Měl jsem zlomený palec na ruce, proto jsem teď nějakou dobu nemohl na ryby, což pro mě bylo velké utrpení, ale nakonec jsem to zvládl. A protože jsem se doma nudil, sledoval jsem aspoň rybářská videa a musím se přiznat, že mě naprosto uchvátila přívlač.

REKLAMA

Vzhledem k tomu, že jsem i vášnivý houbař, rybařina šla na pár dní stranou. Jelikož jsem neměl žádnou přívlačovou výbavu, provětral jsem strýci staré udice a navijáky. Objednal jsem si wobblery, třpytky a gumové rybičky různých velikostí a hlavně menší podběrák. Spolu s rodiči jsme vyrazili na moji oblíbenou přehradu.

Na prutu jsem měl krásnou štičku, moji první štiku v životě. Bože, já jsem byl v tu chvíli nejšťastnější rybář

REKLAMA

Kvůli covidu-19 jsme si pro jistotu vzali roušku a dodržovali od ostatních rybářů rozestupy. Celé dopoledne se mi vůbec nedařilo a když jsem viděl strýčka, jak tahá jednu rybu za druhou (okouny, pstruhy, štiky) vrtalo mi hlavou, jak to, že mně neberou. Jednu štičku jsem si musel potěžkat, nefotím se s jinými úlovky, chtěl jsem si ji jen osahat.

Byl jsem čím dál nervóznější, že se mi nedaří. Dokonce i máma, která ten den také poprvé vláčela, ulovila už krásného pstruha a okouna.

Konečně záběr!

Kolem poledne jsem si řekl, že musím něco změnit a vyměnil gumy a třpytky za velkého wobblera. První nához a hned přišel záběr! Na prutu jsem měl krásnou štičku, svoji první štiku v životě. Bože, já jsem byl v tu chvíli nejšťastnější rybář!

Moje radost byla opravdu obrovská. Byl jsem tak vedle, že jsem štiku zapomněl změřit, ale to nevadí, tipuji, že měřila kolem 55 cm. Jako vždy jsem se vyfotil a vrátil ji zpět vodě. Pak se mi podařil i nějaký pstruh.

Jsem nadšený, že si do své knihy rybích úlovku můžu poznačit další druhy. Pochopil jsem, že tento druh lovu je opravdu náročný. Dělal jsem chybu, že jsem rychle navíjel a kvůli tomu jsem celé dopoledne žádnou rybku nechytil. Trpělivost ryby přináší. Jsem moc rád za svého učitele, strýčka, který mi umožňuje si stále zkoušet nové způsoby lovu a tak se zdokonalovat.

Petrův zdar!

REKLAMA
REKLAMA
Líbil se vám článek?

Pošlete ho dál svým přátelům

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Diskuze k článku (0)

Novinky z iRybářství na váš e-mail

Články, videa, recepty a další novinky na váš e-mail. Mějte přehled