Fotografie
Kryštof dal lajk úlovku od Michal...
před 7 hod
Fotografie
vlachzdenek@seznam.cz dal lajk úlovku od vlachzdenek@sez...
před 12 hod
Fotografie
vlachzdenek@seznam.cz dal lajk úlovku od vlachzdenek@sez...
před 12 hod
Fotografie
Roman přidal úlovek Lín obecný...
před 17 hod
Fotografie
vlachzdenek@seznam.cz přidal úlovek Okoun říční...
před 17 hod

MS v lovu kaprů: Češi jsou zatím těsně pod bednou

Marek Kožušník 21. září 2023 0 komentářů
kapr

foto: Miroslav Poupa

Novinky

Po prvním závodním dni na 23. mistrovství světa v lovu kaprů na přehradě Lac de Panneciére ve Franci je český tým na skvělém 4. místě. Situaci přímo z dějiště mistrovství popisuje kapitán českého týmu Miroslav Poupa.

text: Miroslav Poupa

Budíček na šestou, rychlá sprcha, snídaně, krátká porada a přesun do Chaumard, kde proběhne od 8 hodin losování míst. Ihned po příjezdu je nám rozdána matice čísel – losuje se jen jedno číslo v sektoru A, místa v sektorech B a C jsou předem určeny touto maticí.

REKLAMA

Losování naštěstí odsýpá hladce a trvá jen zhruba dvacet minut než na nás, jako 25. losující tým, přijde řada. Z losovacího sáčku vytahuji číslo A1, dalšími čísly jsou tedy B23 a C13.

Richard s Petrem sedí na forhontu, před sebou však mají velkou hloubku, podle informací od místních se zde ryby chytají, Sergey s Lukášem mají před sebou „pupek“ – týmy nalevo i napravo mají výrazně hlubší vodu, Olda a Jindra mají před sebou hloubku, na rozdíl od týmů po levé straně jsou však téměř bez vázek, kde se sice trhá, ale zdržují se tam ryby.

REKLAMA

V 10.30 h zazněl signál umožňující přípravu lovného místa, ve 12.30 pak další signál oznamující zahájení závodů! Od té doby se všichni přepnuli do „chytacího“ módu a již tak dost vysoké obrátky se ještě zvýšily. Kluci v sektoru B začali ve velkém stylu a ten si drželi až do středečního večera, kdy píšu tento článek.

mistrovství světa
foto: Miroslav Poupa

V sektoru C kluci zatím trpí – nejsou vázky, nejsou ryby, přesto dva kapříky vymodlili a věřím, že v noci se výrazně polepší. V Áčku se klukům dlouho nedařilo ulovit žádného kapra, pak najednou přišla skvělá zpráva, že v rychlém sledu dostali na břeh hned tři kousky! A to nebylo vše – krátce před setměním přišla fotka parádního lysce z kategorie 10+, který bude dost možná atakovat zatím největší rybu závodů.

Podtrženo, sečteno – dnes se nám bude skvěle usínat na fantastickém 4. místě za součet umístění 6-2-15. Nádhera, kéž by to tak vydrželo, držte palce!

mistrovství světa
foto: Miroslav Poupa
mistrovství světa
foto: Miroslav Poupa
REKLAMA
REKLAMA
Líbil se vám článek?

Pošlete ho dál svým přátelům

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Diskuze k článku (0)

Novinky z iRybářství na váš e-mail

Články, videa, recepty a další novinky na váš e-mail. Mějte přehled