Fotografie
Kryštof dal lajk úlovku od Michal...
před 6 hod
Fotografie
vlachzdenek@seznam.cz dal lajk úlovku od vlachzdenek@sez...
před 12 hod
Fotografie
vlachzdenek@seznam.cz dal lajk úlovku od vlachzdenek@sez...
před 12 hod
Fotografie
Roman přidal úlovek Lín obecný...
před 17 hod
Fotografie
vlachzdenek@seznam.cz přidal úlovek Okoun říční...
před 17 hod

Začalo MS v lovu kaprů. Češi jsou opět u toho

Marek Kožušník 20. září 2023 0 komentářů
mistrovství světa

foto: Miroslav Poupa

Novinky

Na přehradě Lac de Panneciére ve Francii právě začalo 23. mistrovství světa v lovu kaprů. Nechybí česká reprezentace ve složení Richard Barát, Petr Janšta, Lukáš Biskup, Sergey Andreev, Oldřich Svoboda, Jindřich Týč. Náhradníky jsou Patrik Dušák a Pavel Dušák, reprezentanty doprovází podpůrný tým ve složení Jiří Zíbar, Miroslav Poupa, Jan Sviták a Tomáš Kablásek.

text: Marek Kožušník

Okolí přehrady je podle Miroslava Poupy z českého týmu naprosto úchvatné. „Skoro bych řekl, že se tu zastavil čas. Osídlení je velice řídké, sem tam vesnička nebo malé městečko s dávnou historií, všude kolem kopce, údolí, lesy, pastviny a krávy, hodně krav,“ popsal Poupa.

REKLAMA

Úmorná debata o pravidlech

V úterý ráno 19. září vyrazili zástupci českého týmu po vydatné a velmi dobré snídani na první mítink kapitánů. Ten se docela protáhl kvůli debatě, zda se smí ryba vyručkovat po vlasci do podběráku při lovu metodou zig-rig, tedy extra dlouhého návazce s plovoucí nástrahou.

„Jsou tu místa, kde se používají návazce dlouhé více než 20 metrů, přičemž sektor vymezený týmům je dlouhý 10–12 m. Je tedy technicky neproveditelné, aby rybář vůbec podebral rybu bez ručkování, odepnutí olova je zakázáno,“ vysvětlil Poupa.

REKLAMA

Většina týmů odhlasovala variantu, že rybář musí mít prut v ruce, zapřený o nohu nebo jakkoliv v kontaktu s tělem, a pak může ručkovat. „Je to nesmysl, ale většina byla pro, takže se musíme přizpůsobit,“ dodal.

Slavnostní zahájení

Po obhlídce sektorů, rychlém obědě a půlhodinovém odpočinku se závodníci přesunuli do zhruba třicet kilometrů vzdáleného městečka Château-Chinon na slavnostní zahájení. „A začalo se velkolepě – slavnostním průvodem všech týmů starobylým městem, kde nás na každém kroku vítaly davy místních obyvatel. Naprosto úchvatná atmosféra a nálada,“ popsal Poupa.

mistrovství světa
foto: Miroslav Poupa

Oficiální zahájení pak proběhlo v budově místní sportovní haly za přítomnosti členů místní samosprávy a regionu Burgundsko a také čelních představitelů francouzské rybářské asociace. Následoval nástup jednotlivých týmů za doprovodu státní hymny. Mistrovství světa bylo oficiálně zahájeno.

mistrovství světa
foto: Miroslav Poupa
REKLAMA
REKLAMA
Líbil se vám článek?

Pošlete ho dál svým přátelům

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Diskuze k článku (0)

Novinky z iRybářství na váš e-mail

Články, videa, recepty a další novinky na váš e-mail. Mějte přehled