Fotografie
KLAPSIOVÁ okomentoval Lov candátů pří...
před 4 dny
Fotografie
Josef založil otázku Lov candátů pří...
před 4 dny
Fotografie
Jaroslav vložil recept Smažený kapr...
před 4 dny
Fotografie
Jakub přidal úlovek Kapr obecný...
před 4 dny
Fotografie
drax@seznam.cz přidal úlovek Sumec velký...
před 4 dny

MS v lovu kaprů: Špionáž, déšť a „prasárna“ francouzského týmu

Marek Kožušník 22. září 2023 1 komentářů
kapr

foto: Miroslav Poupa

Novinky

Další závodní den na 23. mistrovství světa v lovu kaprů na přehradě Lac de Panneciére ve Francii přinesl neetický přešlap domácího týmu a dobrý výkon Čechů. Situaci přímo z dějiště mistrovství popisuje kapitán českého týmu Miroslav Poupa.

text: Miroslav Poupa

Noc toho příliš nepřinesla, naštěstí však nikde a nikomu. S rozedněním se však opět začalo chytat. Noční vážení potvrdilo, že má Richard doposud největší rybu závodů – kapra 16,66 kg! Během dne Richard s Petrem průběžně ryby chytají a skóre narůstá. Kluci se šavlují s Chorvaty o vedení v subsektoru. Luxus!

REKLAMA

Skvěle to šlape také Lukášovi se Sergeyem, kteří zatím dominují subsektoru B2. Luxus!

S nepříznivým místem a podmínkami se pere Olda s Jindrou na C13 – nalevo od nich se ryby chytají, od jejich fleku doprava je to však absolutní bída. I přesto několik ryb pochytali a pouhé 2–3 ryby je dokáží katapultoval v pořadí o 4–5 míst, což by nám značně pomohlo v soutěži národů.  

REKLAMA

Spolu s kolegou Jirkou jsme dopoledne věnovali obhlídce celého jezera včetně špionáže u týmů, kterým se daří. Neviděli jsme nic, co bychom neuměli nebo nedělali, což bylo velmi pozitivní zjištění.

rybář
foto: Miroslav Poupa

Kolem jedné hodiny odpolední se, v souladu s předpovědí, rapidně změnilo počasí. Začalo lehce pršet, potom trochu více a pak se strhnul opravdu kvalitní liják. Během tohoto správného „kapřího hnusu“ připsali kluci na C13 hned tři ryby.

Velmi zajímavá byla dnešní schůzka kapitánů. Litevci totiž načapali Francouze, jak přendávají kapra z podběráku do podložky úchopem za oči. Mají to zdokumentované videem. Problém je v tom, že zástupce Fipsed je Francouz a důkaz považuje za neprůkazný. To video jsem viděl a nechápu, co je na tom neprůkazné. Prostě prasárna par excellence.

reprezentace
foto: Miroslav Poupa

Všude v pravidlech se objevují slova jako šetrné zacházení, maximální péče, úcta k rybě apod. a najednou tohle. Není to sice vysloveně uvedeno v pravidlech, to však není ani například lov agregátem. Jury ještě nerozhodla, jsem zvědavý, zda se udělá „bububu“ a pojede se dál. Pokud se však bude hlasovat o způsobu trestu za tento prohřešek, budeme hlasovat pro červenou kartu a vyloučení francouzského týmu ze soutěže.

Troufám si říci, že podobně by hlasovala většina týmů. Aby toho nebylo málo, francouzský tým (možná jiný?) v noci používal jako pomůcku pro určení trasy náhozu lasery. Na prvním setkání kapitánů se tako otázka řešila a odsouhlasilo se, že se lasery používat nesmí.

rybář
foto: Miroslav Poupa

Pokud za nešetrné zacházení s rybou dostanou Francouz jen žlutou, byl by to totální výsměch kaprařině jako takové. Pokud se stejný tým provinil navíc ještě používání laserů, tak by měl skutečně následovat konec.

Každopádně – stále se motáme kolem „bedny“ a není k ní vůbec daleko! Jsme však zatím teprve v polovině soutěže. Držte palce a fanděte nám!

kapr
foto: Miroslav Poupa
česká vlajka
foto: Miroslav Poupa
REKLAMA
REKLAMA
Líbil se vám článek?

Pošlete ho dál svým přátelům

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Diskuze k článku (1)

  1. Držím palce , ať se umístíte ve top trojce a stema francouzema fakt prasárna skrz kapra , …….

Novinky z iRybářství na váš e-mail

Články, videa, recepty a další novinky na váš e-mail. Mějte přehled