Fotografie
Vojtech přidal úlovek Pstruh obecný...
před 21 hod
Fotografie
Vojtech přidal úlovek Kapr obecný...
před 21 hod
Fotografie
Michal přidal úlovek Amur bílý...
před 22 hod
Fotografie
Michal přidal úlovek Amur bílý...
před 22 hod
Fotografie
Michal přidal úlovek Amur bílý...
před 22 hod

Na Orlíku řádí pytláci! Jejich nová metoda je bohužel účinná

strunc 15. prosince 2020 0 komentářů

Novinky

Na Orlické přehradě řádí pytláci, kteří loví dravé ryby. Používají k tomu klacky, které nechají plavat ve vodě. Že se jedná o účinnou metodu, se přesvědčil i rybář, který nás o problému informoval.

Text: redakce, foto: Miroslav B.

Rybář, který si přeje být jmenován jen křestním jménem, nás informoval o nové nelegální metodě lovu dravých ryb, která se rozmáhá na údolní nádrži Orlík.

REKLAMA

Pytláci na jeden konec dlouhé větvě přiváží provazem větší kámen a ten spustí na dno, na druhý konec připevní několik metrů vlasce a trojháčky, na které nastraží plotici. Větev pak plave na hladině a nástražní rybka pod ní.

Miroslav na větve narazil náhodou. Projížděl kolem na loďce a bylo mu divné, že i při silném větru zůstávají na místě.

REKLAMA

„Větvě se pohupovaly na hladině pořád na jednom místě a občas se potopily. To se mi zdálo divné, protože při silném větru se ostatní předměty po hladině pohybovaly,“ vysvětlil pro iRybářství.cz Miroslav.

Rybář se rozhodl větve zkontrolovat a nestačil se divit. Na několika byla nastražena ještě živá plotice. Na jedné větvi byla dokonce oběšená 80cm štika. Tu rybář šetrně vyháčkoval a pustil.

„Bohužel se nejedná o první případ. Stejně nastražené rybky jsem potkal i loni, i když rozhodně ne v takovém množství,“ doplnil rybář.

„Chtěl jsem o těchto praktikách informovat rybářskou veřejnost, aby pytlákům co nejvíce znepříjemnila jejich činnost. Doufám, že i oni si tento článek přečtou a nebudou už na místo jezdit. Pro jistotu přikládám i mapku, kde byly pytlačky nastražené.“

REKLAMA
REKLAMA
Líbil se vám článek?

Pošlete ho dál svým přátelům

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Diskuze k článku (0)

Novinky z iRybářství na váš e-mail

Články, videa, recepty a další novinky na váš e-mail. Mějte přehled