Fotografie
Vojtech přidal úlovek Pstruh obecný...
před 16 hod
Fotografie
Vojtech přidal úlovek Kapr obecný...
před 16 hod
Fotografie
Michal přidal úlovek Amur bílý...
před 17 hod
Fotografie
Michal přidal úlovek Amur bílý...
před 17 hod
Fotografie
Michal přidal úlovek Amur bílý...
před 17 hod

Nevěřte zastrašování medií, do Norska odjet můžete! Máme osobní zkušenost

strunc 24. srpna 2020 0 komentářů
Norsko, Vjezd, Rybolov

Novinky

V rámci opatření pro minimalizaci rizik spojených s nákazou covid – 19 uzavřelo Norsko hranice pro občany České republiky. Zákaz však není tak černobílý, jak by se mohlo na první pohled zdát.

Text: David Štrunc, foto: autor a Eva Svobodová

Už od jara jste jako na trní a bojíte se, jestli na svou vysněnou dovolenou do země trolů, hor a velkých ryb budete moct odjet? V posledních dnech už si nejste jistí, jestli potřebujete roušku i u sebe v obýváku a nad dovolenou jste už dávno mávli rukou? Chyba!

REKLAMA

Do Norska totiž vycestovat můžete. Je k tomu zapotřebí pouze potvrzení z kempu, kam se na ryby chystáte. Pokud budete mít potvrzení, že dovolenou strávíte v privátním ubytování po dobu 14 dnů, přes hranice vás bez problémů pustí.

Mník, moře, zuby, ryba

Pokud si nebudete jisti, nebojte se kontaktovat správce zařízení, do kterého míříte. Ten vám potvrzení o vašem pobytu rád pošle na e-mail a vy si tak můžete užít svou vysněnou dovolenou.

REKLAMA

Osobní zkušenost:

Letošní dovolenou jsme strávili na ostrově Dolmøya. Cestou tam jsme opatření o den „utekli“. I tak jsme se v kempu setkali s lidmi, kteří přijeli až po uzavření hranic. Cesta prý proběhla bez problémů.

Do Čech jsme se vraceli tento víkend. Na hranicích s Dánskem se nás pouze zeptali, jestli jedeme domů, poté nás nechali jet.

Doporučuji nezapomenout na roušku, kterou budete v Dánsku na trajektu potřebovat. Jakmile vplujete do mezinárodních vod, můžete si ji sundat. Úsměvné, ale opravdu to tak funguje.

Šťastnou cestu!

REKLAMA
REKLAMA
Líbil se vám článek?

Pošlete ho dál svým přátelům

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Diskuze k článku (0)

Novinky z iRybářství na váš e-mail

Články, videa, recepty a další novinky na váš e-mail. Mějte přehled