Fotografie
Ladislav okomentoval Na jaké pruty a...
předevčírem
Fotografie
Ladislav okomentoval Stojan...
předevčírem
Fotografie
Ladislav okomentoval Prut...
předevčírem
Fotografie
Ladislav okomentoval Vtip nevtip...
předevčírem
Fotografie
Ladislav okomentoval Rybář...
předevčírem

Obavy rybářů se bohužel potvrdily. Přes jez v Bohdíkově neteče žádná voda

strunc 3. srpna 2020 1 komentářů

Novinky

Nedávno jsme vás informovali o tom, že přes jez v Bohdíkově na Moravě neteče žádná voda. Tento stav se bohužel nezměnil, voda o víkendu i dnes tekla pouze přes elektrárnu. Reakci zástupů Inspekce životného prostředí se snažíme získat.

Text: David Štrunc, foto: Vojtěch Daněk (Facebook.com)

Při dlouhodobých vedrech je především na pstruhových tocích potřeba, aby se voda co nejvíce prokysličovala. To bohužel nezajímá majitele vodních elektráren, kteří pouštějí veškerou vodu přes turbíny.

REKLAMA

Kyslíkový deficit však neohrožuje jen ryby, ale všechny vodní živočichy. V podjezí se vytvoří smrtelná past. Voda, která nemá jak odtéct, se na slunci ohřeje na vysokou teplotu a živočichové se v podstatě uvaří zaživa.

Zveřejnil(a) Atom Nam dne Pondělí 3. srpna 2020

„Bylo to super místo. Parkovat se dalo přímo u splavu. Jez nebyl překážka pro migraci ryb, tudíž nebyla potřeba výstavba přechodu. Pod i nad splavem byl v hojném počtu lipan i pstruh obecný. Nad splav se pravidelně vysazoval i pstruh duhový, zde se také dalo večer perfektně chytat na suchou mušku. Kvůli přechodu a zvýšení hladiny to již asi nebude možné,“ komentuje situaci Vojtěch Daněk, muškař, který lokalitu navštěvuje pravidelně už mnoho let.

REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA
Líbil se vám článek?

Pošlete ho dál svým přátelům

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Diskuze k článku (1)

  1. Podobná situace i na Sázavě v Ledečku. Nová elektrárna,opravený jez,ale levá strana o něco vyšší,takže pokud se neodpouští Želivka,tak levá strana suchá. Pod ní stejný problém. Zbytky vody jako pasti. A to se o kus dál u dalšího jezu staví další elektrárna. Jsem zvědavý jak to dopadne,až se spustí. Žádným optimismem mě to nenaplňuje. Zas jde jen o prachy 🙁 Jsou tady na cca 1,5km tři elektrárny. Ta třetí a nejvýš proti proudu v Ratajích je nejstarší. 🙁

Novinky z iRybářství na váš e-mail

Články, videa, recepty a další novinky na váš e-mail. Mějte přehled