Kolínští policisté řeší případ vloupání do dvou osobních vozidel. Ta stála na parkovišti u obchodního domu v Kolíně v ulici Benešova. Zloděj ukradl hlavně vybavení pro rybáře.

text: Marek Kožušník

„Podle dosavadního šetření se dosud nezjištěný pachatel vloupal do vozidel značek Škoda a Hyundai stejným způsobem, a to takovým, že u obou rozbil skleněnou výplň pravých zadních dveří, čímž si umožnil přístup do vnitřních prostor,“ uvádí policejní mluvčí Michaela Richterová.

Z vozů zatím neznámý zloděj odcizil podle mluvčí „několik rybářských prutů s navijáky, kaprařský a přívlačový prut, podběráky, tašku s krmením pro ryby a další doplňky potřebné k rybaření.“ Celková škoda byla vyčíslena na téměř třicet tisíc korun českých.

Pachateli hrozí v případě dopadení, prokázání viny a odsouzení až dvouletý pobyt ve vězení.

V této souvislosti policie žádá občany o pomoc při objasnění případu. „Pokud byste nám mohli poskytnout jakoukoli informaci vedoucí k dopadení pachatele, obraťte se, prosím, na kolínské policejní oddělení osobně či na telefonním čísle 974 874 710 nebo na bezplatnou telefonní linku 158,“ dodává mluvčí.

Zprávu o vyloupení zveřejnili kolínští policisté také na svých webových stránkách a v nadpisu textu vysvětlují své podezření, které jsme si vypůjčili i pro náš titulek: Pachatel je anebo bude vášnivým rybářem.