Fotografie
Jaroslav přidal úlovek Kapr obecný...
před 13 hod
Fotografie
Jaroslav přidal úlovek Kapr obecný...
včera
Fotografie
Jaroslav okomentoval Makrela na klac...
včera
Fotografie
Jaroslav okomentoval Staročeská kapř...
včera
Fotografie
Jaroslav okomentoval Učíme se v Třeb...
předevčírem

Platnost povolenky: Ve kterých ÚS smíte na loňskou povolenku chytat i v některých lednových dnech roku 2023?

Marek iRybářství 2. ledna 2023 1 komentářů
povolenka

foto: Marek Kožušník

ČRS a MRS

Pravidla jednotlivých územních svazů se v platnosti povolenek liší. V některých územních svazech si od 1. ledna se starou povolenkou už nezachytáte, jinde ji můžete používat ještě deset dní.

text: Marek Kožušník

Konec roku bývá hektický. Proto se mohlo stát, že jste si novou povolenku na rok 2023 ještě nestihli koupit, nebo jste na to prostě zapomněli. Přesto byste chtěli hned zkraje ledna na ryby… Co s tím?

REKLAMA

Některé územní svazy udělaly výjimku a loňská povolenka platí ještě několik dní v novém roce.

„Ve Středočeském územním svazu lze na starou povolenku lovit do 5. ledna, odevzdat se musí do 15. ledna. Někteří si mylně vysvětlují, že se tím automaticky prodlužuje termín odevzdání povolenky do 20. ledna,“ vysvětluje pro iRybářství Václav Šámal, tiskový mluvčí Středočeského územního svazu.

REKLAMA

Stejný termín (do 5. ledna) mohou využít i rybáři v Územním svazu města Prahy.

„Celoroční územní mimopstruhové i pstruhové povolenky Západočeského územního svazu a celosvazové a celorepublikové povolenky opravňují jejich držitele k lovu ryb na revírech Západočeského územního svazu až do 10. 1. následujícího roku. Termín odevzdání přehledů o úlovcích se tímto opatřením nemění (do 15. 1.),“ upřesňuje pro iRybářství Martin Bílý, jednatel Západočeského územního svazu.

Povolenka s řádně vyplněným sumářem se musí odevzdat do 15. ledna tomu, kdo ji vydal. „Bohužel, jako každý rok, je realita povinnosti odevzdání povolenek se sumářem do stanoveného termínu dle Stanov žalostná,“ doplňuje pro iRybářství Karel Němec z Východočeského územního svazu.

Přehledné informace o tom, ve kterých územních svazech můžete ještě v novém roce chytat na starou povolenku, naleznete v tabulce.

Územní svaz města PrahyPovolenky platí do 5. 1.
Středočeský územní svazPovolenky platí do 5. 1.
Jihočeský územní svaz
Západočeský územní svazPovolenky platí do 10. 1.
Severočeský územní svaz
Východočeský územní svaz
Územní svaz pro Severní Moravu a Slezsko
REKLAMA
REKLAMA
Líbil se vám článek?

Pošlete ho dál svým přátelům

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Diskuze k článku (1)

  1. To, co předvádí uzemní svaz pro Severní Moravu a Slezsko je přímo úchvatné. Zdražuje se sice vše, ale rozumně, ale tu to vidět není. Povoluje se chytat na starou povolenku v lednu, ale tu to není. Dostat novou povolenku, abych mohl chytat od 1.1. není nikdy možné, výmluvy jsou na “ Nobelovku „. Darebáci nám otrávili Bečvu, Nic se nevyšetřilo do teď, úmyslně machinacemi. A my 2 roky platíme mimořádné známky na obnovu. Prý ze solidarity. A cena povolenky je v MS kraji nejdražší. Možná je to tím, že ve výborech sedí lidé, co stěží udrží “ moč a meč, nebo lidé, co si z organizace udělají soukromý podnik. A to se členové dozvědí z provalení jen těch největších kauz. Vím, že chyby jsou všude, ale situace v Rybářském svazu je už pro prosté členy k zamyšlení. Uznávám, že už možná i proto, že ti, co na svazu záleží, už rezignovali. Chytám přes 60 let a chce se mi z toho blít.
    S pozdravem Procházka M. ČRS MO Hranice

Novinky z iRybářství na váš e-mail

Články, videa, recepty a další novinky na váš e-mail. Mějte přehled