Fotografie
Vojtech přidal úlovek Pstruh obecný...
před 16 hod
Fotografie
Vojtech přidal úlovek Kapr obecný...
před 16 hod
Fotografie
Michal přidal úlovek Amur bílý...
před 17 hod
Fotografie
Michal přidal úlovek Amur bílý...
před 17 hod
Fotografie
Michal přidal úlovek Amur bílý...
před 17 hod

Podvádět při závodech se nevyplácí. Dva vykutálení rybáři přiznali před soudem vinu

Marek iRybářství 29. března 2023 1 komentářů
loď

Zabavený člun Chase Cominského, na kterém se oba rybáři zúčastnili závodů. Foto: státní zástupce okresu Cuyahoga

Novinky

Třiačtyřicetiletý Jacob Runyan a o sedm let mladší Chase Cominsky se pokusili nečestně vyhrát prestižní soutěž v lovu candátů na Erijském jezeře v americkém Ohiu. Závod se konal loni v září. Informuje o tom TN.cz.

text: Marek Kožušník

Cílem bylo ulovit ve dvoučlenném týmu pět nejtěžších kusů candáta severoamerického (Walleye), cenou pro vítěze pak odměna ve výši téměř 29 tisíc dolarů (zhruba 630 tisíc korun). A samozřejmě značná prestiž.

REKLAMA

Řediteli turnaje Jasonu Fischerovi ale přišla hmotnost ryb Runyana a Cominského podezřelá. Nechal úlovky rozřezat a v žaludcích ryb nalezl deset olověných závaží. Osm o hmotnosti 12 uncí (340 g) a dvě o hmotnosti osm uncí (227 g). Celkem olovo vážilo téměř 3,2 kg.

​Oba muži byli okamžitě diskvalifikováni, úlovky i závaží organizátoři předali úřadům jako důkazní materiál. „Domnívám se, že to, co se tito dva muži pokusili udělat, bylo nejen nečestné, ale i trestné,“ uvedl po závodech Michael O’Malley, prokurátor okresu Cuyahoga.

REKLAMA

Přijdou o loď i o licence

Během slyšení, které proběhlo toto pondělí v Clevelandu, se Runyan a Cominsky přiznali k podvodu a souhlasili s pozastavením platnosti rybářských licencí na tři roky. Cominsky rovněž souhlasil s tím, že se vzdá své rybářské lodi v hodnotě 100 000 dolarů (2,2 milionu korun).

Oběma rybářům ovšem stále hrozí podmíněné tresty odnětí svobody, o kterých soudce rozhodne v květnu. „Žalobci požadují trest v délce šesti měsíců podmíněně,“ uvedl pro CBS News James Gallagher, asistent státního zástupce okresu Cuyahoga.

Nebyl to ovšem jejich první prohřešek. V soudních záznamech se uvádí, že Runyan a Cominsky byli vyšetřováni už na jaře, když byli obviněni z podvodu na jiném rybářském závodě. Podle policejní zprávy ale nebyl k jejich obvinění dostatek důkazů.

REKLAMA
REKLAMA
Líbil se vám článek?

Pošlete ho dál svým přátelům

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Diskuze k článku (1)

  1. Bravo, tak to jste se probrali teda brzo!

Novinky z iRybářství na váš e-mail

Články, videa, recepty a další novinky na váš e-mail. Mějte přehled