Nová značka rybářského oblečení a doplňků Adventer & fishing vstoupila nově na trh v devíti evropských zemích včetně Česka. Důvěra je v tomto případě zcela na místě, jelikož uvedení první kolekce předcházelo pečlivé testování a vývoj. Oblečení Adventer & fishing je navržené a vyrobené tak, aby ustálo i nejextrémnější podmínky, které mohou na vodě nastat.

text: Adventer & fishing

Zakladateli Adventer & fishing jsou Češi Tomáš Podlipský a Jiří Král. Ti se rozhodli vytvořit řadu oblečení určeného zejména pro rybaření, ale i další outdoorové sporty. Věří, že se jim podaří odlišit od konkurence nejen kvalitou a komplexností nabídky, ale také právě dlouhodobým testováním oblečení před jeho uvedením do prodeje.

„Oslovili jsme přední rybáře působící u nás i v zahraničí a požádali je, aby otestovali naše produkty. Oblečení tak čelilo reálným situacím a podmínkám, s nimiž se rybáři při svých výpravách mohou setkat. Díky tomu si můžeme být jistí, že naše první kolekce dobře vypadá, a zároveň obstojí i po praktické stránce,“ popisuje proces vývoje jeden ze zakladatelů Tomáš Podlipský.

Kolekce Adventer & fishing vznikala dva roky, během nichž se ladily a testovaly materiály, střih, design a funkčnost jednotlivých kousků. Výsledkem je oblečení, jež ustojí výkyvy počasí, aniž by tím bylo ohroženo pohodlí majitele.

S elegancí mořských vlků

Úvodní pánská kolekce je rozdělená podle typu vody, na niž rybář vyrazí. Na výběr je tedy oblečení na moře nebo pro sladkovodní chytání. Pro mořský rybolov jsou ideální trička s UPF50+, jež spolehlivě chrání pokožku před prudkým sluncem. Design těchto kousků hraje pestrými vzory, které při bližším pohledu odhalí realistické motivy rozbouřeného moře a ryb – zlaka nachového (Mahi Mahi) a kranase modroploutvého (Bluefin Trevally). Tohoto efektu designéři dosáhli technikou přenesení motivu přímo z fotografie, čímž získali jedinečný vzhled. Zájemci mají na výběr nejen z několika potisků, ale také střihů – s dlouhým, nebo krátkým rukávem, s kapucí, či bez ní.

Adventer & fishing
Kolekce pro chytání na moři. Foto: Adventer & fishing
Adventer & fishing
Kolekce pro chytání na moři. Foto: Adventer & fishing
Adventer & fishing
Kolekce pro chytání na moři. Foto: Adventer & fishing

Chybět nesmí ani šortky z rychleschnoucího materiálu či speciální rukavice se zpevněnými protiskluzovými dlaněmi pro snadnější zdolání mořských ryb. Do části kolekce určené na moře výrobce zařadil také kšiltovky a polarizační brýle, které pohlcují sluneční paprsky a umožňují přehled o dění pod hladinou.

V suchu od hlavy až k patě

Druhou část tvoří oblečení pro sladkovodní rybaření ve všech podnebných pásech. Jelikož jsou zakladatelé Češi, mysleli i na tuzemské rybáře a milovníky kaprů, proto ladili část kolekce do hnědé a zelené barvy s funkčními prvky i důrazem na pohodlí.

Nabídka také zohledňuje chladnější a deštivé počasí, ve kterém potřebuje rybář být hlavně v teple a suchu. Do něj je ideální funkční spodní prádlo, které výrobce doporučuje zkombinovat se svrchní izolační vrstvou z PROSTRECH materiálu. Při vývoji kolekce se dále zaměřil na membránový set, který zaručuje vysokou nepromokavost a odvod potu od těla (dosahuje vodního sloupce 20 000 mm, paropropustnosti 10 000 g/m2/24 h, RET <10). Komplet – bunda a kalhoty s výškou po prsa – zajistí komfort i v těch nejdeštivějších dnech.

Adventer & fishing
Kolekce pro chytání ve sladké vodě. Foto: Adventer & fishing
Adventer & fishing
Kolekce pro chytání ve sladké vodě. Foto: Adventer & fishing
Adventer & fishing
Kolekce pro chytání ve sladké vodě. Foto: Adventer & fishing
Adventer & fishing
Kolekce pro chytání ve sladké vodě. Foto: Adventer & fishing

Ani zde nechybí trička s UV ochranou, tentokrát s motivem candáta obecného (Zander) a okounka černého (Black Bass). Ta jsou snadno kombinovatelná s šortkami a kšiltovkami ze 100% bavlny.

Bezpečně uložená výbava

Výrobce kromě oblečení navrhl a vyvinul také praktické cestovní tubusy na rybářské pruty, které je dokonale ochrání. Kde bereme tu jistotu? Pevnost třívrstvého obalu prošla zátěžovým testem, v němž tubus skončil pod koly auta. Komplikace spojené s cestováním a případné zlomené pruty jsou tak minulostí.

Adventer & fishing
Vaše pruty budou v bezpečí. Foto: Adventer & fishing

„Máme obrovskou radost, že po dvou letech práce, které jsme věnovali vývoji a uvedení značky, můžeme představit výsledek veřejnosti. Každý z nás do toho vložil kousek svého srdce a věřím, že to zákazníci ocení a že máme být na co pyšní,“ uzavírá Jiří Král, produktový ředitel Adventer
& fishing
.

Ještě váháte, zda si letos udělat radost kvalitním dárkem? Kousky z první kolekce Adventer & fishing kupte již nyní na webu www.adventerfishing.com.

Sledujte Adventer & fishing také na sociálních sítích Facebooku, Instagramu či YouTube:

www.instagram.com/adventerfishing

www.facebook/adventerfishing

www.youtube.com/@adventerfishing